Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

LTE dla służb w Wielkiej Brytanii do 2020 roku?

 

Choć brytyjskie służby bezpieczeństwa publicznego i inne organizacje rządowe z powodzeniem wykorzystują łączność TETRA, za trzy lata może rozpocząć się wycofywanie tego standardu na rzecz szerokopasmowej łączności LTE, o czym poinformował przedstawiciel Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Wielkiej Brytanii (UK Home Office).

 

LTE dla służb bezpieczeństwa publicznego

 

Od 2005 (budowę rozpoczęto w 2000 roku) roku łączność o znaczeniu krytycznym w Wielkiej Brytanii jest realizowana poprzez sieć Airwave, należącą do prywatnej firmy Airwave Solutions. Swoim zasięgiem pokrywa ona 99% powierzchni i 98% populacji kraju. Korzysta z niej brytyjska policja, straż pożarna, pogotowie i szereg innych organizacji. Choć system TETRA funkcjonuje bardzo dobrze to, jak stwierdził Gordon Shipley, Dyrektor Programu Komunikacji Mobilnej dla Służb Ratunkowych w MSW Wielkiej Brytanii, jest “niezwykle drogi” dla użytkowników, szczególnie w porównaniu do spadających cen połączeń poprzez komercyjne sieci bezprzewodowe.

 

Ponadto, obecne umowy z Airwave Solutions wygasną w okresie 2016–2020, więc Home Office poszukuje alternatywnych rozwiązań. “Z racji, że sieć Airwave jest oparta o standard TETRA, oferuje ona wąskopasmową transmisję danych,” powiedział Shipley. “Jedną z rzeczy, które stały się jasne jest fakt, że służby ratunkowe coraz częściej przechodzą na usługi szerokopasmowe, które są w stanie zapewnić jeszcze szybszą transmisję danych. Musimy zapewnić lepszą, bardziej niezawodną i bezpieczną usługę szerokopasmowej transmisji danych, jak również wąskopasmowej transmisji głosu. Tak więc, mój program jest odpowiedzialny za znalezienie alternatywnej usługi i zrobienie tego w ekonomiczny sposób. Sądzimy, że standard 4G LTE przyniesie znaczne korzyści względem usługi, za którą obecnie płacimy.”

 

Brytyjscy urzędnicy w lipcu zwołają konferencję dostawców, aby zebrać opinie na temat pomysłu uruchomienia systemu LTE dla bezpieczeństwa publicznego w grudniu 2016 roku i całkowitego przejścia na technologię 4G w 2020 roku.

 

 

Źródło: urgentcomm.com