Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Capacity Plus w bułgarskim terminalu naftowym Lukoil


Lukoil, jeden z największych producentów ropy naftowej na świecie, pomyślnie wdrożył w swoim bułgarskim terminalu naftowym system MOTOTRBO Capacity Plus firmy Motorola. Celem tego przedsięwzięcia było usprawnienie komunikacji pomiędzy różnymi zakładami produkcyjnymi, począwszy od samego wydobycia do przygotowywania finalnego produktu.


Terminal Lukoil w Bułgarii


Wdrożenie przeprowadził American International Radio (AIR), wiodący dostawca rozwiązań łączności i największy dystrybutor firmy Motorola w regionie EMEA, wraz ze swoim lokalnym partnerem, firmą Komtek 2006. W 2010 roku wygrała ona przetarg na zbudowanie sieci łączności pomiędzy różnymi zakładami produkcyjnymi w terminalu naftowym Lukoil Neftochim Burgas. Największym wyzwaniem było zapewnienie bezpieczeństwa pracowników i wyposażenia w niebezpiecznym środowisku, jakie panuje w terminalu.


6-kanałowy system Capacity Plus może obsłużyć 14 grup po 10–15 abonentów i jest wyposażony w system rejestracji rozmów. Dwóch inżynierów zaangażowanych w ten projekt w 2012 roku przeszło szkolenie techniczne MOTOTRBO zorganizowane w Berlinie przez firmę Motorola Solutions i AIR.


Wdrażanie systemu rozpoczęło się od starannego planowania, które zespół inżynierów przeprowadził wspólnie z pracownikami Lukoil. Następnie zweryfikowano zasięg sygnału radiowego i wyznaczono miejsca do zainstalowania nowego systemu. Kiedy to zostało ukończone, zespół rozpoczął prace nad projektowaniem, dostarczeniem oraz instalacją komponentów systemu. W kolejnym etapie ustalono szczegóły dotyczące grup roboczych, abonentów i programowania. Na końcu uruchomiono oraz przetestowano system.


Iwan Dymitrow, szef działu telekomunikacji w Lukoil-Neftochim, powiedział, że firmy Komtek 2006 i AIR awansowały z pozycji dostawcy na zaufanych partnerów. “Wybraliśmy współpracę z Komtek 2006 i AIR z racji ich znakomitego wsparcia technicznego. Wszystko zostało wykonane zgodnie z obietnicami i na czas,” dodał Dymitrow.
Źródło: www.airadio.com