Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Europejski projekt GERYON połączy sieci TETRA i LTE

 

W dzisiejszym świecie personel służb ratowniczych doskonale zdaje sobie sprawę z korzyści, jakie niesie integracja systemów łączności oraz wykorzystanie różnorodnych aplikacji związanych z przesyłem danych. Uwzględniając możliwości multimedialne obecnie stosowanych terminali, zarówno używanych przez profesjonalistów, jak i tych dostępnych na rynku cywilnym, niebawem nikogo nie będzie dziwił widok strażaka lub policjanta przesyłającego aktualny obraz z miejsca akcji do stanowiska dowodzenia lub do innych jednostek. Aby jednak to osiągnąć potrzebna jest daleko idąca integracja różnych systemów telekomunikacyjnych.


geryon-projekt-laczenie-tetra-lte 

Realizowany od 15 miesięcy europejski projekt GERYON jest na najlepszej drodze, aby stać się uniwersalnym systemem, który umożliwi przesyłanie danych pomiędzy różnymi służbami ratowniczymi. Jego twórcy poczynili znaczące postępy na wielu polach – zebrali dane odnośnie potrzeb przyszłych użytkowników, zaprojektowali architekturę oraz wiele elementów systemu. Wszystko to dążyło do osiągnięcia stanu, kiedy to możliwe będą interoperacyjne połączenia pomiędzy dwoma technologicznie niezależnymi sieciami telekomunikacyjnymi – np. TETRA i LTE.Pierwsze próby połączeń z wykorzystaniem platformy GERYON zakończyły się sukcesem. Podczas tych testów zrealizowano międzynarodowe, w pełni dupleksowe połączenie pomiędzy siecią LTE zlokalizowaną w Atenach a systemem TETRA działającym w hiszpańskim Bilbao.Główne zadanie, jakie stoi przed twórcami projektu GERYON, to przezwyciężenie niekompatybilności kilkunastu obecnie stosowanych systemów telekomunikacyjnych w celu umożliwienia połączeń pomiędzy różnymi służbami ratowniczymi, niezależnie od ich położenia oraz stosowanych środków łączności. W drugim rzędzie celem konsorcjum jest zaoferowanie niezawodnych oraz zaawansowanych usług telekomunikacyjnych, łączących bezpieczeństwo obecnych systemów stosowanych przez służby ratownicze z bogactwem funkcji multimedialnych oferowanych przez sieci 4G/LTE.Konsorcjum GERYON skupia przedsiębiorstwa Viotech z Francji, CYS Group z Hiszpanii, operatorów komórkowych Cosmote (Grecja) oraz Itelazpi (hiszpański Kraj Basków) a także trzy centra badawcze – Uniwersytet Kraju Basków, Uniwersytet w Plymouth (Wielka Brytania) oraz NCSR Demokritos (Grecja).

 

Video o projekcie

 

Źródło: sec-geryon.eu