Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Rynek radiokomunikacji profesjonalnej jest wart 2,6 mld dolarów na świecie

 

Jak szacuje raport „Licensed Mobile Radio Infrastructure and System Integration”, opublikowany przez firmę IHS, światowy rynek radiokomunikacji profesjonalnej, na który składają się zakupy sprzętu, usług instalacyjnych oraz koszt integracji istniejących systemów, jest wart 2,6 miliarda dolarów. Raport prognozuje, że rynek ten będzie się rozwijał co najmniej do 2017 roku.

 

ims-research-ihs-logo

Jak mówi Deryn Evans, starszy analityk rynku radiokomunikacyjnego w IHS, opublikowany raport jest pierwszym tak kompleksowym opracowaniem. Co prawda firma od kilku lat publikowała analizy dotyczące poszczególnych segmentów rynku, ale tym razem powstało opracowanie całościowe, badające rynek począwszy od zakupów sprzętu a skończywszy na integracji istniejących systemów. Dodaje, że raport potwierdził i ujął w wartości liczbowe to, o czym było w branży wiadomo od długiego czasu: inwestycje w infrastrukturę stanowią przeważającą część rynku i są one motorem, który go napędza.

 

Wśród czynników, które powodują rozwój rynku radiokomunikacji profesjonalnej raport wymienia migrację użytkowników systemów analogowych do rozwiązań cyfrowych, rozwój technologii oraz czynniki ekonomiczne i społeczne.

 

Jak zauważa Deryn Evans, obecnie panuje bardzo interesujący okres dla przemysłu wytwarzającego infrastrukturę radiową. Przejście użytkowników na systemy cyfrowe powoduje duże zapotrzebowanie na sprzęt. Z drugiej strony, rośnie liczba dostępnych rozwiązań cyfrowych. W tej sytuacji zwiększona konkurencja na rynku daje końcowemu użytkownikowi szerszy wybór dostępnych rozwiązań oraz ich dużą różnorodność cenową.

 

Analitycy IHS są zdania, że żadna z technologii nie zdobędzie dominującej pozycji na rynku. Będą one współistnieć, oferując użytkownikom różnorodność dostępnych rozwiązań, tak aby sprostać oczekiwaniom wszystkich – od służb bezpieczeństwa publicznego aż po użytkowników komercyjnych.

 

W opublikowanym raporcie dostępne są szacunki rynku radiokomunikacyjnego do 2017 roku. Dostarcza on danych na temat wielkości zakupów oraz przychodów w poszczególnych krajach oraz z podziałem na poszczególne technologie. Raport wzbogacono o analizy czynników, jakie kształtują rynek w każdym omawianym kraju.

 

Technologie, jakie analizuje raport to radiokomunikacja analogowa, TETRA, TETRAPOL, P25 oraz DMR/dPMR/NXDN/PDT. Rynek jest analizowany w podziale na typy urządzeń, rodzaje usług oraz poszczególne aspekty integracji systemów, włączywszy w to projektowanie oraz instalację gotowych rozwiązań. Z kolei dane dotyczące zakupów sprzętu są dostępne dla stacji bazowych oraz terminali mobilnych.

 

Stoisko firmy IHS będzie można odwiedzić na targach „Critical Communications World”, które odbędą się od 21 do 24 maja w Paryżu.

 

Źródło: IHS