Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Sprint wyłącza sieć iDEN w USA

 

Amerykański operator komórkowy Sprint poinformował, że z końcem czerwca wyłączy sieć iDEN (Integrated Digital Enhanced Network). Jest to sieć ruchomej komunikacji radiowej łącząca zalety telefonii komórkowej i łączności trankingowej. Sprint jest jednym z jej głównych operatorów. Wyłączenie sieci zostało zapowiedziane przez firmę już w zeszłym roku.

 

Logo Sprint

 

iDEN przestanie działać 30 czerwca br. i po tym terminie nie będą już obsługiwane żadne połączenia głosowe, w tym alarmowe (911), ani transmisja danych. Zaraz potem Sprint rozpocznie demontaż swojego sprzętu oraz likwidację łączy pomiędzy stacjami bazowymi.


Wyłączenie iDEN stanowi część planu firmy Sprint zmierzającego do przejścia na kolejną generację sieci. Dotychczasowi użytkownicy iDEN zostaną przeniesieni do opartej o CDMA usługi Direct Connect, oferującej funkcję push-to-talk (PTT). Operator poinformował, że do użytkowników wysłano już odpowiednie listy i powiadomienia e-mail, a także wiadomości tekstowe.

 

“Te powiadomienia mają w założeniu dać użytkownikom więcej niż wystarczająco dużo czasu na zaplanowanie swojej migracji,” powiedział Bob Azzi, starszy wiceprezes ds. sieci w firmie Sprint. “Jest to szczególnie ważne dla służb bezpieczeństwa publicznego, ratowników, pracowników opieki zdrowotnej i innych, którzy polegają na tej usłudze przy ratowaniu i ochronie ludzkiego życia. Stanowczo ponaglamy użytkowników, aby dokonali migracji teraz, zamiast czekać na ostatnią chwilę.”

 

Użytkownicy, którzy przejdą na Direct Connect firmy Sprint, skorzystają z trzykrotnie większego zasięgu działania usługi PTT niż w iDEN, bezpośredniej łączności z krajami Ameryki Łacińskiej oraz możliwości transmisji danych, jakie daje system 3G.

 

 

Źródło: www.radioresourcemag.com