Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Tait dostarczy system DMR Tier 3 dla amerykańskiego dostawcy energii

 

Firma Kansas City Power and Light (KCP&L) wybrała Tait Communications, światowego lidera w zapewnianiu rozwiązań łączności o znaczeniu krytycznym, do dostarczenia sieci łączności radiowej opartej na standardzie DMR Tier 3, która będzie funkcjonować na obszarze ponad 46 tys. km kw. 21-strefowy system będzie pracować w paśmie VHF i wykorzystywać sieć szkieletową TN9300. Pracownicy KCP&L otrzymają 1200 radiotelefonów ręcznych TP9300 oraz przewoźnych TM9300.

 

Urządzenia DMR Tier 3 firmy Tait

Firma KCP&L już piąty rok z rzędu jest uznawana za najbardziej rzetelne przedsiębiorstwo użyteczności publicznej na środkowym zachodzie USA. Richard Speck, kierownik ds. telekomunikacji w KCP&L, powiedział, że kluczowym czynnikiem przy wyborze nowej sieci łączności radiowej była niezawodność:

“Z racji, że jedna z naszych sieci zbliżała się do końca eksploatacji, chcieliśmy wykorzystać tę okazję do ujednolicenia naszej łączności. Wybraliśmy firmę Tait z racji jej historii wdrożeń rozwiązań łączności u dużych przedsiębiorstw użyteczności publicznej w Północnej Ameryce i zarazem, ponieważ chcieliśmy zainwestować w najlepszą z dostępnych technologii, aby wesprzeć pracę naszej załogi.”

 

KCP&L obecnie korzysta z trzech sieci radiowych: wychodzącego z użytku analogowego trankingu pracującego w paśmie 800 MHz oraz dwóch analogowych systemów łączności konwencjonalnej. Instalacja nowej sieci pozwoli firmie skonsolidować te trzy systemy w jeden, działający w oparciu o standard DMR.

 

Firma Tait Communications jest pierwszym producentem, który otrzymał od Stowarzyszenia DMR certyfikat interoperacyjności DMR Tier 3. Jej system został zbudowany na bazie sprawdzonej architektury trunkingu MPT1327 i zaprojektowany pod kątem pełnej zgodności ze standardem DMR opracowanym przez ETSI.

 

Umowa zawarta pomiędzy KCP&L, a Tait przewiduje płynną migrację z obecnych środków łączności na system DMR w przeciągu pięciu lat. Przy okazji zostaną też zainstalowane 52 konsole Acom EVO firmy Zetron, połączone interfejsem AIS.

 

 

 

Źródło: www.taitradio.com