Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Kenwood wprowadzi nowe radiotelefony dPMR i DMR w 2013 roku

 

Firma Kenwood ogłosiła, że w 2013 roku wprowadzi zarówno nowe radiotelefony dPMR, jak i DMR, poza swoją ofertą sprzętu pracującego w jej autorskim standardzie Nexedge. Standard ten, oparty o protokół interfejsu radiowego NXDN, wciąż pozostaje główną siłą cyfrowej strategii firmy. Niedawno liczba rozdystrybuowanych od 2008 roku terminali Nexedge osiągnęła 500 tysięcy.


Radiotelefon Kewnood

Podczas targów PMR Expo 2012 przedstawiciele firmy podali do wiadomości, że zamierza ona umocnić swoją pozycję w branży, rozszerzając swój obszar działalności na kolejne technologie i protokoły. Kenwood zamierza wprowadzić produkty kompatybilne z dPMR na wiosnę, natomiast jego radiotelefony DMR pojawią się w Europie w drugiej połowie tego roku.

Mike Atkins, dyrektor zarządzający Działu Łączności w europejskiej filii Kenwood, zaznaczył, że jego firma ma wszechstronne podejście do platform łączności cyfrowej: “Mamy obecnie dynamiczny program rozwoju dla Nexedge, będziemy mieć sprzęt NEXEDGE dPMR kompatybilny ze standardem ETSI, Nexedge z certyfikatem ATEX i wreszcie nową ofertę sprzętu DMR; wszystko to w przeciągu kolejnych 12 miesięcy.”


“Aktywnie rozważamy również inne platformy i protokoły pod kątem potencjalnego rozwijania produktów - w skrócie, jeśli istnieje trwałe zainteresowanie ze strony klientów, a technologia dostarcza odpowiednie rozwiązanie, będziemy w to zaangażowani,” dodał Atkins.

Przedstawiciele producenta zdradzili również plany dalszego rozwoju systemu NEXEDGE. Na początku zostaną wprowadzone przewoźne radiotelefony NX-720/820, które będą dostępne także z opcjonalnym odbiornikiem GPS. Nastąpi to już wkrótce, a następnie zostanie uruchomiony program deweloperski Kenwood Solutions, do którego przystąpiło już 17 uczestników. Latem tego roku przyjdzie kolej na przenośne radiotelefony z certyfikatem ATEX oraz aktualizacje firmware dla sprzętu NEXEDGE.

 

Źródło: wireless-mag.com