Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Intensywne testy VoLTE dla służb w USA

 

ITS, czyli Amerykański Instytut Telekomunikacji, działający w ramach amerykańskiej Narodowej Administracji Telekomunikacji i Informacji, prowadzi intensywne badania technologii nowej generacji, która będzie wykorzystywana w sieci FirstNet. Jest to ogólnokrajowa szerokopasmowa sieć, w której pracować będzie policja, straż pożarna, ratownictwo medyczne i inne służby bezpieczeństwa publicznego.

 policjant-testuje-voice-over-lte-usa-firstnet.gifKongres zadecydował, że sieć FirstNet będzie wykorzystywała technologię LTE. Użytkownicy związani z bezpieczeństwem publicznym określają LTE jako najbardziej obiecującą technologię, która zaspokoi ich potrzeby w zakresie zaawansowanych funkcji komunikacyjnych. W tej sytuacji ITS analizuje Voice over LTE (VoLTE) – cyfrowy protokół, według którego głos jest przekazywany przez sieć komórkową jako pakiety danych. ITS współpracuje z użytkownikami z sektora bezpieczeństwa, aby upewnić się, że transmisje głosowe nadawane z użyciem nowej technologii będą co najmniej tak czytelne, jak te przekazywane przez obecnie używane systemy.Gdy do użytku weszły pierwsze cyfrowe radia, strażacy narzekali, że w pewnych warunkach środowiskowych, jakie występują w ich służbie, urządzenia nie działają poprawnie. ITS wraz z innymi agencjami rządowymi, użytkownikami oraz przedstawicielami producentów sprzętu podjął wspólne wysiłki w celu wyeliminowania tych problemów. Korzystając z tych doświadczeń i przewidując coraz większe zainteresowanie użytkowników z sektora bezpieczeństwa publicznego sieciami szerokopasmowymi ITS już kilka lat temu rozpoczął projektowanie kompleksowej procedury testowej, która ma badać zrozumiałość przekazu fonicznego VoLTE w warunkach codziennej eksploatacji.


 
Ostatnio wydany raport ITS opisuje testy, które porównywały czytelność przekazu fonicznego z zastosowaniem dwóch różnych protokołów VoLTE z przekazami przez radiotelefony analogowe oraz cyfrowe. Konkluzja jest taka, że w pewnych warunkach pracy nowa technologia oferuje czystszy przekaz niż dotychczas stosowane systemy. Grupa 15 użytkowników z różnych służb związanych z bezpieczeństwem testowała przekazy VoLTE w siedmiu sytuacjach, symulujących różne warunki pracy. Do badań wykorzystano sprzęt udostępniony przez pięć różnych firm. Czytelność transmisji z wykorzystaniem VoLTE tylko w jednym z 14 przypadków została uznana za gorszą niż z użyciem dotychczas używanych systemów.

Źródło: ntia.doc.gov