Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

LTE dla służb bezpieczeństwa

 

Iain Sharp z firmy konsultingowej Netovate ocenia w swoim krótkim raporcie wysiłki, jakie należy włożyć, aby technologia LTE mogła zostać wykorzystana przez służby bezpieczeństwa publicznego.

 

LTE dla służb bezpieczeństwa publicznego

 

Dziś mamy do czynienia z dwutorowym rozwojem technologii łączności bezprzewodowej – mamy ogólnodostępne, komercyjne sieci telefonii komórkowej, oraz sieci radiowe budowane dla konkretnych użytkowników, np. służb ratunkowych. Aby zapewnić szerszy zakres usług wszystkim użytkownikom prowadzone są pracę nad wprowadzeniem wspólnych technologii dla obu typów sieci. Właśnie opracowywane jest dwunaste wydanie standardu LTE, który rozbuduje tę technologię o funkcje niezbędne do wykorzystania jej w zastosowaniach związanych z bezpieczeństwem publicznym.

 

Sieci telefonii komórkowej, dzięki masowemu wykorzystaniu, przynoszą ogromne zyski, które umożliwiają szybki rozwój innowacyjnych technologii, takich jak LTE. Z kolei w systemach związanych z bezpieczeństwem rozwój poszedł w kierunku zapewnienia jak największej niezawodności. Rozwinęły się tu takie systemy jak TETRA i P25, w których dostępne są funkcje, których próżno szukać w ogólnodostępnej telefonii komórkowej. Zalety tych systemów dostrzegli inni użytkownicy, dla których bezpieczeństwo stoi na pierwszym miejscu.

 

Rynek związany z bezpieczeństwem publicznym jest bardzo istotny, ale – nie ma co ukrywać – znacznie mniejszy niż ten związany z telefonią komórkową. Tak więc nakłady na prace badawcze i rozwój technologii w komercyjnej telefonii komórkowej zawsze będą większe. Dlatego dobrym kierunkiem jest wprowadzanie wspólnych technologii, z których skorzystać będą mogły obie grupy odbiorców. Ci związani z bezpieczeństwem publicznym mogą czerpać korzyści z ogromnych nakładów na innowacje, jakie ponoszą sieci telefonii komórkowej. Z kolei dla firm telekomunikacyjnych, które inwestują w rozwój sieci komórkowych, otworzy się dostęp do nowego rynku, związanego z bezpieczeństwem publicznym oraz do nowych technologii, które dotychczas były zarezerwowane dla służb ratowniczych.

 

Czytaj całość na stronie: http://www.3gpp.org/Public-Safety