Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

NXDN - alternatywny cyfrowy tranking

 

Wykorzystywanie systemu Kenwood NEXEDGE przez obsługę naziemną tureckich portów lotniczych (TGS - Turkish Ground Services) oraz służby bezpieczeństwa publicznego w hrabstwie Christian w amerykańskim stanie Kentucky to tylko niektóre przykłady wdrożeń cyfrowego systemu trankingowego opartego na protokole NXDN.

 

NXDN

 

NXDN jest to opracowany przez firmy Icom i Kenwood protokół cyfrowej, trankingowej łączności radiowej, zaimplementowany w systemach IDAS Icoma i NEXEDGE Kenwooda. NXDN wykorzystuje podział kanału radiowego w dziedzinie częstotliwości FDMA i może działać w kanałach o szerokości zarówno 12,5, jak i 6,25 kHz. Podobnie jak w przypadku MOTOTRBO i innych systemów DMR oraz APCO P25, w NXDN także zastosowano kodek sygnału mowy AMBE+2. W czerwcu zeszłego roku została publicznie udostępniona specyfikacja techniczna protokołu NXDN.


Na stronie internetowej firmy Kenwood pojawił się obszerny artykuł pochodzący z magazynu Radio Resource, poświęcony NXDN. Zapraszamy do jego lektury w poniższym linku (PDF):

 

http://nexedge.kenwood.com/Data/pdf/Digital_Radio_low-res_(Q3-12).pdf

 

Więcej o systemie Kenwood NEXEDGE znajdziesz na stronie: www.nexedge.pl