Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Cyfrowe radiotelefony ICOM na budowie jednej z największych elektrowni wiatrowych w Europie

 

Sektor energii odnawialnej jest jedną z najszybciej rozwijających się gałęzi przemysłu w Wielkiej Brytanii i stwarza szerokie możliwości kooperacji dostawcom sprzętu i usług, wykorzystywanych przy budowie elektrowni. Firma Gwynt y Môr Offshore Wind Farm Limited buduje jedną z największych w Europie farmę wiatraków. Na placu budowy używane są cyfrowe radiotelefony Icom IDAS, pracujące w sieci DIGIpool, dostarczone przez firmę NRC.

 Offshore-Windpark-farma-wiatrowa-Icom-Idas-radios.jpg

 

Lee Cornwell, starszy koordynator prac morskich na farmie Gwynt y Môr mówi: „Cyfrowe radiotelefony ręczne Icom IDAS IC-F4102D UHF oraz przewoźne IC-F6122D UHF, które działają w sieci DIGIpool, są u nas podstawowymi środkami komunikacji pomiędzy centrum koordynacyjnym operacji morskich, położonym w Birkenhead, a statkami znajdującymi się na obszarze budowy farmy wiatraków na Zatoce Liverpoolskiej. Załogi wszystkich statków i cały personel pracujący na farmie używają tych właśnie radiotelefonów.” Cornwell dodał: „Radiotelefony są dla nas bardzo ważne jako alternatywa dla telefonów komórkowych. Zapewniają bardzo czysty sygnał i doskonałą zrozumiałość korespondencji, przez co są bardzo istotnym elementem zapewniającym bezpieczeństwo całej operacji.”

 

Icom-idas-IC-F5122D

 

Elektrownia wiatrowa Gwynt y Môr kosztować będzie 2 miliardy euro. Pracować w niej będzie 160 turbin wiatrowych. Jest budowana przez firmę RWE npower renewables około 13 kilometrów od wybrzeża północnej Walii, w Zatoce Liverpoolskiej. Projekt jest finansowany przez RWE Innogy we współpracy z Stadtwerke München GmbH i Siemens AG. Po uruchomieniu elektrownia Gwynt y Môr będzie miała łączną moc 576 MW, która będzie wytwarzana przez turbiny Siemensa o mocy 3,6 MW każda. Energia, którą będzie produkować elektrownia będzie w stanie zaspokoić roczne zapotrzebowanie na energię elektryczną około 400 tysięcy gospodarstw domowych.

 

Prace przy budowie elektrowni są już całkiem zaawansowane – zarówno w części brzegowej, jak i na wodach Zatoki Liverpoolskiej. Gotowość do pełnego rozruchu zostanie osiągnięta w 2014 roku. Więcej informacji na temat elektrowni wiatrowej Gwynt y Môr można uzyskać na stronie http://www.rwe.com/gwyntymor

 

Źródło: icomuk.co.uk Fot: rwe.com

 

Więcej o systemie ICOM Idas na stronie: www.idas.pl

 

Icom-Polska-radiokomunikacja-profesjonalna-logo.jpgFirma ICOM Polska jest wyłącznym importerem i dystrybutorem w Polsce produktów Icom Inc. Japan, producenta profesjonalnego sprzętu radiokomunikacyjnego. Prowadzimy sprzedaż sprzętu i akcesoriów ICOM bezpośrednio oraz poprzez sieć Autoryzowanych Partnerów.