Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Motorola prezentuje cyfrowe radiotelefony MOTOTRBO z certyfikatem ATEX

 

BASINGSTOKE, Wielka Brytania – 20 listopada 2012 r. – Motorola Solutions zaprezentowała serię przenośnych radiotelefonów cyfrowych MOTOTRBO DP4000 Ex z certyfikatami ATEX i IECEx. Nowe urządzenia skierowane są do klientów z branż naftowo-gazowej, petrochemicznej, górniczej i wytwórczej oraz do przedsiębiorstw użyteczności publicznej. Radiotelefony pozwalają na niezawodną i szybką komunikację między personelem pracującym w środowiskach niebezpiecznych.

 

 

MOTOTRBO-DP4000-Ex_ATEX.jpg

W skład serii rozwiązań MOTOTRBO wchodzą radiotelefony, akcesoria, aplikacje i systemy, które zapewniają zintegrowaną transmisję głosu i danych, komunikację głosową bez zakłóceń oraz czas pracy na zasilaniu bateryjnym dłuższy o 40 proc. w porównaniu do urządzeń analogowych. MOTOTRBO nie tylko zapewnia wyjątkową jakość głosu i większą przepustowość, ale również spełnia wymagania standardu ETSI DMR i obejmuje największy w branży program dla dostawców aplikacji.

GŁÓWNE INFORMACJE:

• Wyjątkowa jakość dźwięku. Radiotelefony posiadają funkcję Intelligent Audio, która automatycznie reguluje głośność, co pozwala użytkownikom bez trudu odbierać i prowadzić połączenia w hałaśliwych środowiskach. Ponadto funkcja tłumienia szumu, oferowana w radiotelefonach i akcesoriach, pomaga wyeliminować dźwięki z tła, dzięki czemu pracownicy prowadzący połączenia mogą wyraźnie słyszeć i być słyszani.

Trwałość. Radiotelefony z serii DP4000 Ex zaprojektowano z myślą o najtrudniejszych środowiskach. Urządzenia posiadają najwyższą klasę ochrony ATEX i spełniają lub przewyższają wymagania normy MIL-STD-810. Zgodnie ze specyfikacją IP67 są odporne na kurz oraz na zanurzenie w wodzie o głębokości 1 metra przez 30 minut. Ponadto przeszły zaaranżowane przez Motorolę testy Accelerated Life, które odbywają się w laboratorium i symulują okres pięcioletniej eksploatacji w warunkach ekstremalnych.

Łatwość obsługi. Radiotelefony charakteryzują się ergonomiczną konstrukcją z dużym klawiszem PTT (Push To Talk), pokrętłami głośności i kanału oraz programowalnymi przyciskami, których można łatwo używać nawet w rękawicach. Widoczny pomarańczowy przycisk ratunkowy umożliwia szybkie wezwanie pomocy. W ofercie Motorola Solutions dostępne są dwa modele – DP4801 Ex z kolorowym ekranem i pełną klawiaturą oraz DP4401 Ex bez ekranu. Obie wersje posiadają jasny, trójkolorowy wskaźnik LED, który pokazuje stan radia, a duży, kolorowy ekran w modelu DP4801 Ex zapewnia łatwy dostęp do zaawansowanych funkcji, takich jak przesyłanie wiadomości tekstowych lub identyfikator dzwoniącego.

• Kompletne rozwiązanie systemowe z certyfikatem ATEX. Motorola Solutions oferuje akcesoria kompatybilne z przenośnymi radiotelefonami MOTOTRBO i posiadające certyfikat ATEX. Zarówno bateria, ładowarka, zestaw głośnomówiący IMPRES™, jak i akcesoria do noszenia urządzeń spełniają te same surowe wymagania, co radiotelefony ATEX z serii DP4000 Ex. Akumulatory IMPRES można ładować 150 razy więcej niż modele standardowe. Kolejnymi kompatybilnymi i certyfikowanymi akcesoriami są wybrane hełmofony Peltor™.

• Lokalizacja. Radiotelefony posiadają zintegrowane odbiorniki GPS, dzięki którym można z łatwością lokalizować pracowników mobilnych – zwiększa to bezpieczeństwo i usprawnia zarządzanie personelem.

• Bogata oferta aplikacji. Radiotelefony DP4000 Ex ATEX są wzbogacone o najszerszą w branży gamę aplikacji, takich jak zarządzanie zleceniami pracy, telefonia, alarmowanie o wypadku pracownika i przydzielanie zadań, dzięki czemu przyczyniają się do zwiększenia bezpieczeństwa i wydajności użytkowników.

• Interoperacyjność z systemami analogowymi i cyfrowymi. Radiotelefony mogą działać w trybie analogowym i cyfrowym, co pozwala wykorzystującym je firmom i instytucjom przeprowadzać migracje sprzętowe w dogodnym dla nich tempie i przy mniejszych nakładach finansowych.  

WYPOWIEDŹ:

Jeff Spaeth, wiceprezes ds. produktów i akcesoriów radiowych, Motorola Solutions
„Nasi klienci, którzy pracują w środowiskach zagrożonych wybuchem potrzebują radiotelefonów i akcesoriów, które umożliwią im niezawodną komunikację w sytuacjach krytycznych i jednocześnie pozwolą zapewnić bezpieczeństwo. Seria DP 4000 EX to nasze pierwsze urządzenia DMR z certyfikatem ATEX wzbogacające wiodącą na rynku ofertę radiotelefonów MOTOTRBO i  zapewniające łączność między wszystkimi członkami zespołu w każdych, nawet trudnych warunkach pracy”.

Tim Clark, dyrektor ds. zarządzania produktami na region EMEA, Motorola Solutions
„Każdy, kto wykonuje pracę w głośnych i niebezpiecznych środowiskach, potrzebuje niezawodnego rozwiązania do bezpiecznej komunikacji, działającego nawet tam gdzie występuje ryzyko w postaci palnych pyłów, wybuchowych środków chemicznych lub wycieków gazu. Nasze nowe radiotelefony z serii MOTOTRBO DP4000 Ex ATEX zapewniają wyjątkową jakość dźwięku oraz bezpieczną komunikację pracownikom platform wiertniczych, zakładów petrochemicznych oraz fabryk”.

Informacje o firmie Motorola Solutions
Motorola Solutions jest producentem rozwiązań komunikacyjnych dla przedsiębiorstw oraz organizacji z sektora publicznego. Najwyższej klasy innowacyjne technologie firmy Motorola wspierają jej klientów w kluczowych momentach. Motorola Solutions jest notowana na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (New York Stock Exchange: NYSE) pod symbolem "MSI". Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.motorolasolutions.com. Bieżące komunikaty na temat firmy znaleźć można w centrum prasowym.

 

Źródło: motorolasolutions.com