Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Wzrost rynku akcesoriów do radiotelefonów profesjonalnych

 

Najnowszy raport firmy IMS Research pokazuje, iż dostawcy akcesoriów mają dużą szansę, aby czerpać korzyści ze wzrostu sprzedaży radiotelefonów profesjonalnych. Prym wiodą akcesoria spełniające dyrektywę ATEX (do pracy w strefach zagrożonych wybuchem) oraz chroniące słuch w środowisku o podwyższonym hałasie.

 

radiotelefony-ATEX-EX-w-strazy-pozarnej.jpg 

Po raz pierwszy IMS Research zbadał rynek specjalistycznych akcesoriów do radiotelefonów profesjonalnych i potwierdził, że leży w nim szansa na znaczny rozwój środowiska dostawców akcesoriów. Został zbadany rynek akcesoriów spełniających dyrektywę ATEX, środków ochrony słuchu oraz akcesoriów bezprzewodowych. W każdym przypadku analizy wykazują, że w ciągu najbliższych pięciu lat rynek potroi się. Z dwucyfrowym wzrostem w każdym roku te trzy grupy są najszybciej rozwijającymi się kategoriami akcesoriów.

 

Deryn Evans, analityk rynku radiokomunikacyjnego, stwierdziła „Co prawda znaczna część rynku akcesoriów należy do podstawowych akcesoriów niezbędnych do funkcjonowania radiotelefonów, ale warto zwrócić uwagę na innowacje i postęp technologiczny, jaki występuje w przemyśle produkującym akcesoria. Nasze badania pokazały kilka interesujących trendów, szczególnie jeśli chodzi o obszary, gdzie wymagane są specjalistyczne technologie. Jeden z przykładów to dyrektywa ATEX, która obowiązuje w Unii Europejskiej, ale została zaadaptowana przez wiele krajów spoza tego regionu, powodując znaczący rozwój rynku akcesoriów z certyfikatem ATEX.

 

IMS Research przewiduje, że wzrost rynku trzech omawianych kategorii akcesoriów będzie powodowany coraz większą wiedzą na temat korzyści, jakie dają zastosowane technologie korzystającym z nich użytkownikom. W szczególności dotyczy to akcesoriów ATEX i akcesoriów chroniących słuch – wzrost świadomości na temat korzyści, jakie niesie używanie bezpiecznego wyposażenia i zagrożeń, jakie niesie praca w strefach zagrożonych wybuchem i w hałasie powoduje wzrost zapotrzebowania na odpowiednie akcesoria.

 

Ostatnio opublikowany raport „LMR Accessories – World – 2012” szacuje rynek akcesoriów do radiotelefonów profesjonalnych dostarczając informacji na temat sprzedaży oraz zysku w poszczególnych krajach i regionach. Dostarcza on również analizy zastosowań oraz zawiera komentarze o czynnikach kształtujących rynek w poszczególnych krajach.

 

Źródło: IMS Research, fot: tetraforum.pl