Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Wspólna sieć P25 w Montrealu

 

Firma Cassidian Communications, należąca do koncernu EADS, otrzymała od rady aglomeracyjnej Montrealu kontrakt na zbudowanie sieci cyfrowej łączności trankingowej Project 25 (P25) w ramach projektu SÉRAM (Système Évolué de Radiocommunication de L’agglomération de Montréal).

 

System radiowy P25 Cassidian

 

Project 25 to zbiór standardów łączności radiowej opracowanych wspólnie przez amerykańskie stowarzyszenia APCO, NASTD, organ NCA i agencje federalne. Standardy te powstały z myślą o zaspokojeniu potrzeb służb bezpieczeństwa publicznego i organizacji rządowych w zakresie komunikacji radiowej. P25 cechuje się otwartą architekturą pozwalającą na łatwe rozwijanie standardu oraz wymuszającej konkurencję wśród dostawców sprzętu.

 

Sieć będzie zapewniać łączność w paśmie 700 MHz dla służb bezpieczeństwa publicznego i w paśmie 800 MHz dla innych użytkowników. Kontrakt obejmuje projekt, infrastrukturę, prace inżynierskie oraz instalację i utrzymanie sieci przez okres 15 lat. Wdrożenie powinno zostać ukończone w 2014 roku. Sieć P25 ma zastąpić rozwiązania łączności obecnie wykorzystywane przez służby wymiaru sprawiedliwości, straż pożarną i przedsiębiorstwa użyteczności publicznej w miastach i gminach należących do aglomeracji Montrealu.

 

Nowa, skonsolidowana sieć będzie pokrywać zasięgiem obszar 496 km2, a korzystać z niej ma ponad 4500 funkcjonariuszy policji, niemal 2000 strażaków oraz ponad 2000 pracowników przedsiębiorstw użyteczności publicznej. Ponadto, sieć będzie interoperacyjna – zdolna do łączenia się z innymi sieciami P25, takimi jak te wykorzystywane przez międzynarodowy port lotniczy Montréal-Trudeau oraz metro w Montrealu.

 

 

Źródło: cassidiancommunications.com

 

Podobne artykuły:

Francuskie MSW wdraża system ostrzegania ludności w oparciu o sieć TETRAPOL

Amerykańscy policjanci szyfrują łączność, aby uniknąć podsłuchiwaczy