Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

IMS Research: 7 mln dostarczonych terminali do końca 2012 roku

Zgodnie z przewidywaniami firmy analitycznej IMS Research, sumaryczna liczba terminali dotychczas dostarczonych użytkownikom profesjonalnej łączności radiowej do końca 2012 roku wzrośnie do 7 milionów. W 2016 roku dostarczonych ręcznych i przewoźnych terminali radiowych ma być w sumie prawie 8 mln.

 

Terminale TETRA

 

W 2011 roku szacowano, że użytkownicy technologii analogowych tworzą 80% całego rynku PMR (Professional Mobile Radio), lecz teraz proporcja ta ma ulec zmianie i to technologie cyfrowe będą odpowiedzialne za całościowy wzrost rynku PMR. Jak mówi Thomas Lynch, wicedyrektor IMS Research, z zarejestrowanych w 2010 i 2011 roku dostaw dobitnie wynika, że technologie cyfrowe zaczynają zmieniać rynek. U podstaw tej zmiany leży m.in. fakt, że agencje ze wszystkich rynków pionowych (ratownictwo, transport publiczny, ochrona, itd.) zaczynają dostrzegać korzyści płynące z cyfrowej łączności.

 

Według IMS Research, w ciągu kolejnych 4-5 lat rynek PMR będzie wyglądał zupełnie inaczej. Użytkownicy będą mieli większy wybór niż kiedykolwiek, za sprawą pojawiających się nowych technologii: PDT (Professional Digital Trunking), DMR Tier III i Project 25 Phase 2. Jednakże, wielkość wzrostu na rynku i szybkość przechodzenia z technologii analogowych na cyfrowe będzie zależała od tego, jak skutecznie producenci będą edukować swoich potencjalnych klientów w zakresie zalet rozwiązań cyfrowych. Jak twierdzi Thomas Lynch, jeśli im się to uda, trend wzrostu na rynku może się utrzymać nawet później niż do roku 2016.

 

 

Źródło: imsresearch.com

 

Podobne artykuły:

Największy projekt MOTOTRBO: 6000 radiotelefonów dla Afganistanu

Rok 2012 rokiem DMR?