Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Motorola Solutions ogłasza wyniki finansowe w III kw. 2012 roku

 

Motorola Solutions ogłosiła swoje wyniki finansowe w III kwartale 2012 roku, wyróżniając wartość sprzedaży na poziomie 2,2 mld dolarów - o 3% większą w porównaniu do III kw. 2011 roku. Wyniki te obejmują niekorzystny wpływ kursów walut, który obniżył wartość przychodu o 42 mln $ (ok. 2%).

 

Motorola Solutions - wyniki finansowe

 

Zysk z działalności operacyjnej obliczony zgodnie z zasadami GAAP (Generally Accepted Accounting Principles) w III kwartale wyniósł 324 mln $ (15% wartości sprzedaży), podczas gdy w analogicznym okresie w 2011 roku było to 254 mln $ (12,2% wartości sprzedaży).

 

W III kwartale br. Motorola Solutions wygenerowała 182 mln $ przepływów pieniężnych z działalności operacyjnej, biorąc pod uwagę również wypłaty wcześniejszych emerytur na łączną sumę 72 mln $. Ponadto, firma odkupiła udziały warte 308 mln $, wypłaciła dywidendę w wysokości 63 mln $ i zakończyła kwartał z sumą 3,5 mld $ na koncie.

 

Wartość sprzedaży w segmencie rządowym wyniosła 1,5 mld $ - o 12% więcej w porównaniu do III kwartału ubiegłego roku. Zysk z działalności operacyjnej wg GAAP w tym segmencie osiągnął wartość 273 mln $ (17,9% wartości sprzedaży). W III kwartale 2011 roku było to 186 mln $ (13,7% wartości sprzedaży).

 

W sektorze przedsiębiorstw Motorola Solutions uzyskała wartość sprzedaży 632 mln $, - 13% mniej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Spadek ten był spowodowany m.in. przez spodziewane wcześniej obniżenie sprzedaży produktów iDEN (Integrated Digital Enhanced Network). Zysk z działalności operacyjnej wg GAAP w sektorze przedsiębiorstw wyniósł 51 mln $ (8,1% wartości sprzedaży), natomiast w III kwartale 2011 roku – 68 mln $ (9,4% wartości sprzedaży).

 

Firma oczekuje, że w ostatnim kwartale 2012 roku sprzedaż wzrośnie o 6-7% w porównaniu do analogicznego okresu w roku ubiegłym. Prognozowany całoroczny wzrost sprzedaży został natomiast podniesiony z 6% do 6,5 % w związku z oczekiwanymi przychodami z firmy Psion, którą Motorola Solutions przejęła 1 października br.

 

 

Źródło: mediacenter.motorolasolutions.com

 

Podobne artykuły:

MOTOTRBO DAY - konferencja partnerów Motorola Solutions

Motorola AppForum 2012