Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Nowa stacja bazowa TETRA/4G/5G od Airbus

 

Podczas trwających właśnie w niemieckiej Kolonii targów PMRExpo 2019 firma AIRBUS zaprezentowała kompaktową stację bazową nowej generacji TB4, obsługującą zarówno dostęp radiowy dla systemu TETRA, jak i 4G/5G. TB4 to pierwsza hybrydowa stacja bazowa obsługująca zarówno technologię TETRA, jak i 4G / 5G na tej samej platformie sprzętowej. Nowa stacja bazowa TETRA nie dość, że posiada wszystkie te same zaawansowane funkcje, co popularna stacja bazowa TETRA TB3 i ma zmniejszone gabaryty to zapewnia także zarówno dostęp radiowy w systemie TETRA jak i LTE. Funkcjonalności te obejmują tzw. dual homing (gdy stacja bazowa podłączona jest do dwóch central cyfrowych), szyfrowanie interfejsu radiowego i pracę w trybie awaryjnym.

 

Airbus-stacja-bazowa-TETRA-4g-5g-TB4-www

 

Jak już zaznaczono wcześniej stacja bazowa TB4 o zmniejszonych gabarytach jest w pełni kompatybilna z poprzednią wersją. Przedstawia ona jasną ścieżkę rozwoju systemu TETRA w kierunku 4G / 5G, ponieważ moduł systemu high-tech obsługuje zarówno dostęp radiowy TETRA jak i LTE. Oprócz takich funkcji, jak szyfrowanie interfejsu radiowego, handover typu 1 i praca w trybie awaryjnym, zapewnia ona zaawansowane funkcje bezpieczeństwa.

 

TB4 wykorzystuje również najnowszą technologię z rozwiązań sieci komórkowej, taką jak integration of multicarrier remote radios. TB4 odgrywa kluczową rolę w ekosystemie Airbusa, który jest oparty na platformie stacji bazowej AirScale firmy Nokia i umożliwia klientom korzystanie z długiego cyklu życia systemu TETRA i płynnej ewolucji w kierunku bezprzewodowego systemu szerokopasmowego.

 

Warto zaznaczyć, że użytkownicy będą mieli szansę szybko zauważyć zalety nowego rozwiązania, bowiem zużycie energii ulegnie znacznemu zmniejszeniu, natomiast elastyczność sieci wzrośnie dzięki dużemu zasięgowi i zastosowaniu głównego nurtu technologii znormalizowanej w ramach projektu the 3rd Generation Partnership Project (3GPP), dostosowanego do TETRY. Ponadto użytkownicy będą mogli także skorzystać z większej integracji i dłuższej żywotności sieci, których działanie jest zaplanowane do 2030 r. i później.

 

Należy podkreślić że klienci, którzy obecnie używają TB3, mogą zachować te same konfiguracje anten do wykorzystania z TB4, co umożliwi płynne przejście do sieci 4G / 5G, przy znacznych oszczędnościach w planowaniu i wdrażaniu sieci.

 

Nowoczesna stacja bazowa zostanie początkowo udostępniona na częstotliwości 380 MHz i będzie wdrażana zgodnie ze strategią hybrydową Airbusa, zapewniając tym samym płynną ewolucję technologiczną.

 

Źródło: securelandcommunications.com ; Fot.: securelandcommunications.com [zdjęcie]

 

O firmie Airbus

Airbus LogoAirbus jest światowym liderem w dziedzinie aeronautyki, przemysłu kosmicznego i usług pokrewnych. W roku 2018 wygenerował przychody w wysokości 64 miliardów Euro i zatrudnia około 134 000 pracowników. Airbus oferuje najbardziej wszechstronną gamę samolotów pasażerskich. Airbus jest również europejskim liderem dostarczającym latające cysterny, samoloty bojowe, transportowe i misyjne, a także jedną z wiodących firm kosmicznych na świecie. W branży helikopterów Airbus zapewnia najbardziej wydajne rozwiązania wiropłatów cywilnych i wojskowych na całym świecie.

 

O Secure Land Communications (www.securelandcommunications.com)

Secure Land Communications (SLC), jednostka biznesowa Airbusa, oferuje zaawansowane technologie w zakresie komunikacji i współpracy, umożliwiające klientom gromadzenie, przetwarzanie i wdrażanie inteligentnych rozwiązań. Portfolio firmy jest dostosowane do potrzeb profesjonalistów z zakresu bezpieczeństwa publicznego, transportu, użyteczność publicznej i przemysłu. Obejmuje ono zarówno infrastrukturę, urządzenia, aplikacje jak i usługi oparte na technologiach TETRA, Tetrapol i Broadband. Jako europejski lider i kluczowy gracz międzynarodowy, SLC ma klientów w ponad 80 krajach i zatrudnia około 1150 osób w 17 krajach świata.