Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Satelitarny radiotelefon Icom IC-SAT100 już niebawem w sprzedaży

 

W listopadzie ubiegłego roku informowaliśmy o tym, że japońska firma Icom Inc. znana z produkcji doskonałych, trwałych i technicznie zaawansowanych radiotelefonów i radiostacji bazowych podjęła się – we współpracy z Iridium Communications - zaprojektowania nowego satelitarnego rozwiązania radiokomunikacyjnego w systemie naciśnij-i-mów (Push-To-Talk - PTT). Wówczas jeszcze czas dostarczenia tego produktu nie był znany, ale okazuje się, że nastąpi to szybciej niż można się tego było spodziewać.

 

 Icom-IC-SAT100-radiotelefon-satelitarny-Iridium

 

Icom Inc. i Iridium® oficjalnie przedstawili IC-SAT100 na amerykańskim rynku telefonów komórkowych podczas 42. Międzynarodowej Wystawy Komunikacji Bezprzewodowej (IWCE). To pięciodniowe wydarzenie odbyło się w Las Vegas Convention Center, w dniach 4 - 8 marca 2019 r. (z wystawami w dniach 6 i 7 marca). W jego trakcie Icom ogłosił nadchodzącą w II kwartale 2019 r. premierę radia IC-SAT100 Satellite PTT począwszy od Japonii, a następnie na światowym rynku.

 

IC-SAT100 to pierwszy radiotelefon Icom, który wykorzystuje satelitarną sieć komunikacyjną. W przeciwieństwie do telefonów satelitarnych, IC-SAT100 zapewni usługi radiowe wielu użytkownikom za naciśnięciem przycisku nadawania (PTT). Może być używany jako narzędzie do komunikacji w odległych, odizolowanych obszarach, w których nie ma telefonów komórkowych ani infrastruktury sieci stacjonarnej - takich jak obszary górskie, odległe wyspy i obszary pustynne. Nawet jeśli infrastruktura sieci naziemnej stanie się bezużyteczna z powodu katastrof humanitarnych lub naturalnych, komunikacja satelitarna może zapewnić stabilne wsparcie niezależnie od działania innych sieci.

 

 Icom-radiotelefon-satelitarny-Iridium-IC-SAT100

Sieć satelitarna Iridium® obejmuje całą ziemię, w tym oba bieguny, i może zapewnić globalną komunikację na szerokim obszarze w dowolnym miejscu na świecie. Wykorzystując 66 satelitów niskoorbitujących LEO (Low Earth Orbit) - zapewnia komunikację o niskim opóźnieniu i szerszy, bardziej niezawodny zasięg sieci w porównaniu z satelitami geostacjonarnymi GEO (Geosynchronous Equatorial Orbit), na których opiera się Inmarsat. Opłaty abonamentowe są zwykle (aczkolwiek nie wszędzie) naliczane według stawki ryczałtowej za pomocą miesięcznego planu i nie ma dodatkowych opłat za połączenia.

 

Obejrzyj VIDEO prezentujące zalety nowego radiotelefonu ICOM IC-SAT100.

 

 

IC-SAT100 będzie oferowany szeroko rządom, siłom zbrojnym, organizacjom humanitarnym, firmom międzynarodowym i użytkownikom, którzy potrzebują komunikacji w odległych odizolowanych obszarach lub w celu udzielenia pomocy w nagłych wypadkach.

 

Jego najważniejsze funkcje to:

  • Połączenia jeden-do-wielu (do 15 grup) w czasie rzeczywistym poprzez naciśniecie przycisku PTT. Przycisk alarmowy na panelu górnym, możliwe są wywołania priorytetowe i krótkie pakiety danych.
  • Pewność komunikacji w odosobnionych obszarach (także w arktycznych) lub sytuacjach ekstremalnych.
  • Globalny zasięg w sieci satelitarnej Iridium®, pełna kompatybilność z innymi urządzeniami Iridium®, także z Iridium Extreme® PTT
  • Zryczałtowany abonament miesięczny, bez dodatkowych opłat za połączenia
  • Kompaktowy (300 g), łatwy w użyciu, wodoodporny (klasa IP67) radiotelefon w wykonaniu militarnym (MIL-STD 810G), z mocnym dźwiękiem (1500 mW) dającym się usłyszeć w hałaśliwym otoczeniu, bazujący na legendarnej już jakości produktów firmy Icom
  • Akumulator pozwalający na około 24h czuwania, lub 7h rozmów
  • Wbudowany Bluetooth i odbiornik GPS, oraz gniazdo SMA do anteny zewnętrznej.

Jak informuje Icom - nowe radiotelefony można będzie w pełni integrować z bardziej konwencjonalnymi systemami tego producenta, np IDAS™, czy radiami analogowymi, wykorzystując opcjonalne bramki RoIP typu VE-PG4.

 

Więcej informacji na stronie: http://www.icom.co.jp/world/products/land_mobile/satellite/ic-sat100/

 

Źródło i fot.: Icom (Europe) GmbH

 

Icom Inc.
Icom LogoIcom Incorporated jest spółką produkującą sprzęt łączności bezprzewodowej, zlokalizowaną w Osace w Japonii. Od momentu powstania w 1954 roku ma długą historię zaufanego producenta radiostacji przewoźnych i przenośnych, morskich, lotniczych, sprzętu nawigacyjnego, odbiorników komunikacyjnych i radiostacji krótkofalarskich. Icom jest postrzegany na całym świecie jako marka niezawodnego sprzętu łączności radiowej, z reputacją odpornego sprzętu wysokiej jakości. Sprzęt firmy Icom jest wykorzystywany przez wiele profesjonalnych organizacji na całym świecie, w tym przez wojsko i policję, władze lokalne, organizacje użyteczności publicznej, firmy transportowe i służby lotniskowe, firmy ochrony i wiele innych. Icom poszerza zakres radiokomunikacji profesjonalnej o nową dziedzinę łączności satelitarnej czerpiąc ze swojej dogłębnej wiedzy radiotechnicznej. Więcej informacji na temat firmy Icom i produktów na stronie www.icom.co.jp/world