Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Czeski Nordic Telecom uruchamia komunikację krytyczną LTE w paśmie 420 MHz

 

Czeski operator Nordic Telecom wykorzystując dostarczone przez Nokię sprzęt i rozwiązania uruchomił pierwszą na świecie sieć LTE w paśmie 410-430 MHz dedykowaną komunikację krytyczną dla służb (ang. MCC Mission Critical Communication).

 

 Nokia-Mission-Critical-Communication-Nordic-Telecom-Chech

 

Jak twierdzi fiński producent sprzętu telekomunikacyjnego, czeski operator będzie w stanie oferować szerokopasmowe usługi związane z bezpieczeństwem publicznym i pomocą w wypadku katastrof. Dostarczony przez firmę Nokię sprzęt i rozwiązania umożliwiają transmisję danych, a także połączenia głosowe, w tym grupowe.

 

Nokia wdroży rozwiązanie sieci radiowej LTE, technologię sieci IP, technologię DDM (ang. Dense Wavelength Division Multiplex) i zainstaluje rozwiązania aplikacji MCPTT (Mission Critical Push to Talk).

 

Jan Cornej, menedżer inwestycyjny w Nordic Telecom, powiedział: „Jako pionier w tej dziedzinie, cieszymy się, że uda nam się udowodnić na rynku, że nowoczesne i nowej generacji usługi MCC mogą być świadczone w sieci LTE. Z przyjemnością informujemy o naszej współpracy z firmą Nokia, która zapewnia nam całkowicie bezpieczne i przyszłościowe rozwiązanie, dedykowany zespół lokalny, doradztwo techniczne i profesjonalne usługi. ”

Ales Vozenilek, szef Nokia w Czechach powiedział: „Najwyższa pojemność i przepustowość LTE pozwala służbom bezpieczeństwa publicznego na wykorzystanie aplikacji, takich jak wideo, aby być lepiej poinformowanym i działać szybciej. Zaawansowane mechanizmy ustalania priorytetów zapewniają dostępność usług o znaczeniu krytycznym i nasze rozwiązanie umożliwi teraz nowy segment usług na rynku, otwierając nową współpracę w ekosystemie krytycznych sieci komunikacyjnych. ”

 

Nordic Telecom świadczy usługi z wykorzystaniem pasma 420 MGz i 3,7 GHz dla ponad 100 tys. klientów. Działa także jako MVNO w czeskich sieciach T-Mobile i O2. Wykorzystując usługi hurtowe dostarczane przez CETIN, operatora infrastruktury wydzielonego z O2 Czech Republic, czeskiego operatora zasiedziałego, oferuje również stacjonarny dostęp do internetu w technologii xDSL.

 

Źródło: https://www.telko.in, https://www.nokia.com