Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ericsson przejmuje dział anten i filtrów Kathreina

 

Kathrein sprzedaje Ericssonowi dział anten i filtrów. Przychody tego działu za 2018 rok wyniosły około 270 mln EUR, z wyłączeniem obrotów z Ericssonem. Zamknięcie transakcji przewidziane jest na trzeci kwartał 2019 roku. Warunki finansowe przejęcia nie zostały podane do wiadomości publicznej.

 

Ericsson-kathrein-antena-fuzja-www

Przejmowany przez Ericssona dział Kathreina zatrudnia ok. 4 tys. osób, która zajmują się R&D, produkcją i sprzedażą. Kathrein jest wiodącym specjalistą w technologiach komunikacyjnych, posiadającym unikalne know-how, które pozwala na oferowanie produktów w obszarach komunikacji ruchomej (m.in. TETRA, PMR, GSM/UMTS/LTE), systemów wewnątrz budynkowej dystrybucji sygnału radiowego, sici HFC oraz systemów radiodyfuzji naziemnej.

 

Przejęcie ma wzmocnić kompetencje i portfolio produktów oferowanych przez dział systemów radiowych Ericssona, w tym dla sieci 5G. Kathrein informuje, że sprzedaż działu Ericssonowi, który jest wieloletnim klientem niemieckiej spółki, to efekt przeglądu opcji strategicznych i rosnącej konkurencji na rynku komunikacji mobilnej.

 

Niemiecki Kathrein, który jest firmą rodzinną, jest czołowym światowym producentem anten wykorzystywanych przez operatorów komórkowych. Produkuje też anteny do odbioru satelitarnych programów telewizyjnych i radiowych, anteny nadawcze telewizji cyfrowej, anteny dla systemów do komunikacji i nawigacji lotniczej, a także dla systemów łączności specjalnej takich jak TETRA.

 

Kathrein powstał w 1919 roku, a główna siedziba firmy znajduje się w Rosenheim, w Niemczech. Producent anten i filtrów Kathrein dysponuje mocnym działem badawczo-rozwojowym. Dlatego, jak podkreśla Ericsson w komunikacie, dzięki temu przejęciu szwedzka firma poszerzy portfolio oferowanych produktów, ale także zwiększy kompetencje w zakresie rozwoju zaawansowanych produktów z obszaru sieci radiowych, w szczególności aktywnych i pasywnych anten. Ericsson zwraca uwagę, że jest to niezwykle istotny sektor w kontekście wprowadzania sieci 5G.

 

Źródło: https://www.rrmediagroup.com Fot: Ericsson.com