Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

KENWOOD kupuje udziały w Tait

 

Tait International to jedna z dwóch spółek należących do Tait Foundation oraz główny wytwórca i ośrodek rozwojowy technologii radiowych, założony przez  Angusa Taita w 1969 roku. Firma Tait dostarczyła technologie łączności krytycznej dla służb porządku publicznego, energetyki, przedsiębiorstw transportowych, górnictwa oraz rynku telekomunikacyjnego w ponad 90 krajach. Spółka prowadzi prace badawczo-rozwojowe oraz projektowe na światowym poziomie, a także produkcję prototypową w Tait Technology Centre w Christchurch w Nowej Zelandii.

 

 

JVC-Kenwood-Tait-przejecie-www

 

Koncern JVC KENWOOD zdecydował się odkupić od Tait Foundation mniejszościowy udział w Tait International ze względu na zbliżone portfolio produktów i uzupełniającą się sieć dystrybucji na świecie.  Jak stwierdzono w oświadczeniu, pozwoli to na bardziej efektywne ich wykorzystanie w sytuacji zaostrzającej się konkurencji na rynku systemów radiokomunikacji kryzysowej.

 

„Powszechne oczekiwanie nieustannego, szybkiego i pogłębionego postępu technologicznego aby pozostać światowym liderem ogranicza nasz rozwój i konkurencyjność”, powiedział Garry Diack, dyrektor wykonawczy firmy.  „Aby mierzyć się z całym globalnym potencjałem rozwojowym niezbędny jest kapitał przekraczający możliwości finansowe naszej grupy.  Silne ogólnoświatowe partnerstwo z firmami takimi jak JVCKENWOOD, oraz dodatkowe finansowanie poprzez sprzedaż części udziałów są kluczowe dla wprowadzenia firmy Tait do cyfrowego świata usług konwergentnych”.

 

Większość środków uzyskanych przez Tait Foundation ze sprzedaży udziałów, zostanie zainwestowana w Tait International, celem przeznaczenia ich na zaawansowane prace badawcze nad rozwiązaniami łączności krytycznej opartymi na architekturze chmurowej, oraz zwiększenia udziału rynkowego.

 

Jest to kolejna inwestycja JVCKENWOOD po ogłoszonej w końcówce roku 2017 akwizycji spółki Radio Activity - producenta sprzętu DMR z Włoch, oraz wrześniowej inwestycji w szwajcarską firmę WayRay - wytwórcy systemów rozszerzonej rzeczywistości (Augumented Reality – AR) stosowanych w samochodowych wyświetlaczach przeziernych. Analiza polityki inwestycyjnej firmy JVCKENWOOD uwzględniająca wcześniejsze zakupy udziałów w takich firmach, jak Sonim  Technologies (producenta pancernych smartfonów LTE), czy Zetron (wytwórcy oprogramowania do obsługi centrów powiadamiania alarmowego) wskazuje jednoznacznie kierunek, w którym podąża koncern.  Japończycy nie tylko nie zamierzają ustępować pola graczom takim, jak Sepura, Hytera, czy Motorola Solutions, ale najwyraźniej chcą wejść na nowy, wyższy poziom rywalizacji.

 

Jedynym autoryzowanym dystrybutorem produktów Kenwood w Polsce jest firma ELEKTRIT.

 

Źródło i fot: http://www.jvckenwood.com/en

 

O firmie Elektrit Sp. z o.o.

Elektrit-logo.pngFirma Elektrit Sp. z o.o. jest autoryzowanym dystrybutorem Kenwood Corporation na rynku polskim. Główną dziedziną działalności firmy jest bezprzewodowa łączność radiowa. Firma buduje zarówno konwencjonalne sieci dyspozytorskie, jak i sieci trankingowe. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment radiotelefonów Kenwood, jak również akcesoria do radiotelefonów przenośnych, przewoźnych i bazowych.