Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

ICOM prezentuje innowacyjny radiotelefon LTE-UMTS

 

Japońska firma ICOM jako producent znanego na całym świecie, najwyższej klasy sprzętu łączności radiowej, zarówno profesjonalnej, jak i dla użytkowników indywidualnych, zaprezentowała nowy radiotelefon IP501H działający w paśmie LTE/3G. IP501H zapewnia natychmiastową komunikację, a wszystkie połączenia można wykonywać w taki sam sposób jak w przypadku konwencjonalnego radiotelefonu.

 

IP501H nie wymaga własnych repeaterów ani sieci IP, co zmniejsza koszt budowy i utrzymania sieci radiowej rozległego obszaru. Radiotelefon został wyposażony w kartę SIM od firmy ICOM, która zapewnia bezproblemową łączność na terenie całej Unii Europejskiej.

 

Icom-IP501H-IP-Advanced-Radio-System-www

Radiotelefon IP501H to rozwiązanie alternatywne do budowy własnej infrastruktury sieci rozległej, bardziej efektywne kosztowo. Warto wspomnieć, iż opisywaliśmy już wcześniej na naszym portalu rozwiązanie satelitarne IC-SAT100.

 

Obydwa urządzenia uzupełniają dotychczasową ofertę analogowych i cyfrowych radiotelefonów PTT, oraz IP-fonów pracujących w pasmach WiFi, pozwalając zbudować sieć łączności służbowej w zasadzie ogólnoświatową w niezwykle efektywny kosztowo sposób. Jak wszystkie produkty ICOM, także radiotelefony IP501H są małe, lekkie i niezwykle odporne na warunki środowiskowe. Spełniają wymagania normy IP67, co oznacza że są pyło- i wodoodporne, wytrzymując zanurzenie na głębokości 1 metra przez przynajmniej 30 minut.

 

To, co wyróżnia je z pośród innych radiotelefonów, to:

  • komunikacja w całym obszarze zasięgu sieci LTE (4G) i UMTS (3G),
  • połączenia w pełnym dupleksie,
  • wbudowany bluetooth i GPS,
  • połączenia indywidualne, grupowe, konferencyjne.
  • wbudowany rejestrator rozmów

Natomiast od tradycyjnych telefonów komórkowych odróżnia je prostota obsługi, łatwość integracji z resztą sieci łączności służbowej, oraz szybkość nawiązywania połączenia za pomocą jednego przycisku, dzięki funkcji Push-To-Talk.

 

IP501H umożliwia korzystanie z komunikacji w trybie pełnego dupleksu, co zapewnia płynne rozmowy telefoniczne. Użytkownicy IP501H mogą nadawać i odbierać w tym samym czasie. Wielu użytkowników w grupach może natychmiast inicjować połączenia. Brak jest potrzeby oczekiwania na komunikację dostępnych kanałów.

 

Icom-ip501H-full-duplex-call-Lte-radio

IP501H obsługuje połączenia grupowe z trzema lub więcej osobami. W nagłych wypadkach możesz dołączyć się do trwającego połączenia, aby przesłać ważną wiadomość.

 

W przypadku użycia opcjonalnej ładowarki BC-218 i mikrofonogłośnika HM-215, można wykonywać połączenia podczas ładowania radiotelefonu IP501H. Nawet gdy IP501H nie jest umieszczony w ładowarce BC-218, funkcja Bluetooth umożliwia bezprzewodowe korzystanie z mikrofonogłośnika.

Icom-IP501H-radio-akcesoria-sluchawka-bluetooth.jpg

 

W przyszłości będzie można skorzystać ze specjalnej bramki do innych systemów, która zapewni pełną kompatybilność z systemem IP Radio, analogową łącznością oraz cyfrowym systemem Icom IDAS.

Icom-IP501H-LTE-radio-polaczenie-IDAS-IP100H-system

 

Do działania radiotelefonu niezbędne jest umieszczenie w nim (tak jak w normalnym telefonie komórkowym) karty SIM, z uruchomionymi odpowiednimi usługami np. roamingu. Jednak koszty związane z wykorzystaniem komercyjnej sieci są niewspółmierne do kosztów budowania własnej rozległej sieci radiowej. Pozwala to skupić się na zapewnieniu pokrycia radiowego w miejscach zwiększonej koncentracji personelu, przy zapewnieniu ciągłości komunikacji z personelem rozproszonym na większym obszarze.

 

Oferta firmy ICOM obejmująca urządzenia PTT pracujące w sieci 3G i 4G wypełnia lukę, powstającą w sytuacji użytkowników obsługujących wiele rozproszonych obiektów. Dla odbiorców oczekujących zapewnienia ciągłości łączności służbowej w połączeniu z niskimi kosztami budowy systemu rozległego jest to propozycja unikalna.

 

Dostarczone akcesoria w zestawie z radiotelefonem to: akumulator litowo-jonowy BP-272, ładowarka, zaczep do paska MB-135, pasek na rękę, antena, karta SIM aktywna przez rok.

Więcej informacji w  karcie katalogowej PDF.

 

Źródło: icomeurope.com


Icom Inc.
Icom LogoIcom Incorporated jest spółką produkującą sprzęt łączności bezprzewodowej, zlokalizowaną w Osace w Japonii. Od momentu powstania w 1954 roku ma długą historię zaufanego producenta radiostacji przewoźnych i przenośnych, morskich, lotniczych, sprzętu nawigacyjnego, odbiorników komunikacyjnych i radiostacji krótkofalarskich. Icom jest postrzegany na całym świecie jako marka niezawodnego sprzętu łączności radiowej z reputacją odpornego sprzętu wysokiej jakości. Sprzęt Icom’a jest wykorzystywany przez wiele profesjonalnych organizacji na całym świecie, w tym przez wojsko i policję, władze lokalne, organizacje użyteczności publicznej, firmy transportowe i służby lotniskowe, firmy ochrony i wiele innych. Icom poszerza zakres radiokomunikacji profesjonalnej o nową dziedzinę łączności satelitarnej czerpiąc ze swojej dogłębnej wiedzy radiotechnicznej. Więcej informacji na temat firmy Icom i produktów na stronie www.icom.co.jp/world