Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Kenwood unowocześnia komunikację kompleksu hotelowego Stoke Park pod Londynem

 

Zazwyczaj systemy radiokomunikacji profesjonalnej kojarzą się ze służbami publicznymi, a w przypadku firm prywatnych tylko agencje ochrony oczekują parametrów zbliżonych do stosowanych w łączności krytycznej. Dyskrecja i pewność komunikacji z operatorem dźwigu, czy taksówkarzem nie wydaje się być sprawą kluczową. Są jednak klienci, którzy oczekują takich cech systemu pomimo, że profil ich działalności pozornie na to nie wskazuje. Należy do nich kompleks hotelowo – rekreacyjny Stoke Park w Slough pod Londynem.

 Stoke-park-house-keeping-Kenwood-Nexedge-NX-3000-radios

Ten piękny ośrodek na 350 akrach ziemi, na który składają się dwa luksusowe 5-cio gwiazdkowe hotele, 27-mio dołkowe pole golfowe klasy mistrzowskiej, 13 kortów tenisowych (trawiastych, krytych i z nawierzchnią sztuczną), zespół uzdrowiskowo – rekreacyjny i odnowy biologicznej, oraz atrakcje dla dzieci, znajduje się w zabytkowej rezydencji Johna Penna, żołnierza, wykładowcy i poety, zbudowanej w latach 1790 – 1813. Oprócz luksusowego wypoczynku i aktywnej rekreacji Stoke Park oferuje także organizację konferencji i innych wydarzeń, zarówno firmowych jak i prywatnych. Oczywiste jest, że tak luksusowy zespół hotelowo – konferencyjny adresuje swoją ofertę do bardzo wymagających klientów, oczekujących także pełnego bezpieczeństwa i dyskrecji. Tego rodzaju usług aktualnie nie da się dostarczać bez systemu pewnej i bezpiecznej łączności bezprzewodowej.

Hotel-stoke-park-UK-Kenwood-radiocommunication-system

Sześć lat temu kierownictwo ośrodka zdecydowało się na zakup cyfrowego systemu trunkingowego NEXEDGE firmy Kenwood, zapewniającego efektywną i dyskretną łączność 250 pracownikom ośrodka na jego całym rozległym terenie. Po czterech latach potrzeby Stoke Park znacznie wzrosły i jego kierownik utrzymania Kevin O’Leary podjął decyzję w sprawie unowocześnienia systemu tak, aby mógł on obsługiwać więcej grup abonentów, oraz wymiany radiotelefonów na bardziej funkcjonalne urządzenia serii NX-3000. W celu obniżenia kosztów niektóre z dotychczas wykorzystywanych radiostacji są udostępniane współpracownikom zewnętrznym oraz sezonowym. W ramach modernizacji systemu utworzono 13 grup pozwalających na dyskretną komunikację oraz ogólno-systemowy kanał łączności w niebezpieczeństwie.

 

Przyjęto następujący podział grup:

 • kierownicy zmian,
 • recepcja hotelu w rezydencji i w osobnym pawilonie hotelowym,
 • pokojowe i serwis sprzątający,
 • ochrona,
 • zespół obsługi imprez,
 • obsługa klubu golfowego,
 • pracownicy utrzymania terenów zielonych,
 • obsługa kompleksu odnowy biologicznej,
 • obsługa sal bankietowych, restauracji, kuchni,
 • magazynierzy i zaopatrzeniowcy,
 • konserwatorzy techniczni,
 • Alarm pożarowy (kanał wyłącznie rozgłoszeniowy).

Radiotelefony używane przez zespół obsługi imprez wyposażono w kamuflowany zestaw mikrofon-słuchawka, który może być także wykorzystywany z pozostałymi radiotelefonami. Każde radio jest przydzielone do określonej grupy departamentowej, przy czym kierownicy departamentów mogą łączyć się z każdą grupą w celu priorytetyzacji wezwań i efektywnego zarządzania komunikacją głosową.

security-golf-stoke-park-uk-hotel-kenwood-nexedge-radios

Radiotelefony NX-3000 posiadają - w górnej części - duże panele LED skonfigurowane do identyfikacji grup za pomocą kolorów. Zaprogramowano je w ten sposób, że po dziesięciu sekundach braku aktywności automatycznie powracają do wcześniej zaprogramowanej grupy. Funkcja ta zapewnia, że po czasowej pracy z inną grupą radio będzie dalej nasłuchiwać wywołań w swojej grupie macierzystej - do której zostało przypisane.

 

W sytuacji alarmu pożarowego wszystkie radiotelefony odtwarzają sygnał alarmowy, a wyświetlacz pokazuje którego budynku on dotyczy: rezydencji czy pawilonu. Dzieje się tak w każdym radiotelefonie nie biorącym w danej chwili udziału w połączeniu.

 

Zmodernizowany system jest w użyciu od trzech miesięcy i dowiódł swojej przydatności zarówno dla kierownictwa, jak i pracowników kompleksu hotelowego. Jedynym autoryzowanym dystrybutorem produktów Kenwood NEXDGE w Polsce jest firma ELEKTRIT.

 

Źródło i fot: https://kenwoodcommunications.co.uk

 

O firmie Elektrit Sp. z o.o.

Elektrit-logo.pngFirma Elektrit Sp. z o.o. jest autoryzowanym dystrybutorem Kenwood Corporation na rynku polskim. Główną dziedziną działalności firmy jest bezprzewodowa łączność radiowa. Firma buduje zarówno konwencjonalne sieci dyspozytorskie, jak i sieci trankingowe. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment radiotelefonów Kenwood, jak również akcesoria do radiotelefonów przenośnych, przewoźnych i bazowych.