Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Radiotelefony DMR firmy Kenwood zapewniły krytyczną komunikację dla Służb na lotnisku w Rostoku

 

Port lotniczy Rostock-Laage był początkowo lotniskiem wojskowym, jednak od 1993 roku stał się największym lotniskiem dla transportu pasażerskiego w kraju związkowym Meklemburgia-Pomorze Przednie w północnych Niemczech i ważnym regionalnym hubem dla frachtu lotniczego.

Rostock-AirportDSC_5573

Dzięki strategicznemu położeniu w północnych Niemczech oraz przepustowości 1 miliona pasażerów na rok – lotnisko w Rostoku obsługuje zarówno turystów, jak i osoby podróżujące służbowo, odwiedzających region rekreacyjny Morza Bałtyckiego Meklemburgia-Pomorze Przednie.

 

Lotnisko obsłużyło ponad 250 tys. pasażerów poprzez ponad 14,3 tys. lotów w 2016 roku. Oprócz usług pasażerskich lotnisko w Rostoku jest także ważnym regionalnym hubem dla dystrybucji ładunków. Lotnisko posiada pozwolenie na obsługę lotów 24 godziny na dobę, co pozwala samolotom transportowym, aż do Boeinga 747, na startowanie i lądowanie przez całą dobę i przy każdej pogodzie.

Image1-RostockAirport.jpg

Lipiec 2017 roku był rekordowym miesiącem, w którym 54 533 pasażerów odleciało z lotniska. W celu zapewnienia wykonywania operacji – system łączności o znaczeniu krytycznym powinien poradzić sobie z dalszym rozwojem i ekspansją. Operator lotniska Flughafen GmbH zastąpił ostatnio analogowy system łączności radiowej - używany w zarządzaniu pasażerami i do sterowania samolotem na płycie postojowej – na rzecz najnowocześniejszego cyfrowego systemu Kenwood DMR.

 

Dwie grupy rozmowne do zarządzania pasażerami i samolotami

 

Bernd Lepschinski odpowiedzialny za IT i systemy na lotnisku mówi, iż system łączności i noszone radiotelefony DMRKenwood TK-D340 są skonfigurowane, aby zapewnić dwie grupy rozmowne w normalnych warunkach pracy. Pierwsza grupa jest przydzielana dla służb lotniskowych – włączając w to odprawę, wejście na pokład i wszystkie aspekty zarządzania pasażerami, podczas gdy druga grupa przeznaczona jest dla serwisu obsługi naziemnej – w tym uzupełnianie paliwa, zaopatrzenie w świeżą wodę oraz catering i czyszczenie samolotów – wszystkiego co jest potrzebne do skutecznego przygotowania samolotu.

Image2-RostockAirport

Osiem radiotelefonów jest skonfigurowanych w sposób umożliwiający monitoring obydwu grup rozmownych. Pozwala to odpowiednim użytkownikom na monitorowanie korespondencji i jeśli to wymagane uczestniczenie w niej. „Podczas normalnej pracy dwie grupy rozmowne są koordynowane przez dyspozytora wyposażonego w stację bazową” - wyjaśnia Bernd Lepschinski.

 

Dealerzy regionalni dostarczają praktyczną i fachową wiedzę w całych Niemczech. JVCKENWOOD Deutschland GmbH ma siedzibę w regionie Rhein-Main - blisko Frankfurtu – gdzie utrzymuje ścisłą współpracę ze swoją siecią dystrybutorów i partnerów eksperckich, którzy obsługują użytkowników końcowych i klientów w całych Niemczech.

 

Frank Seibert – dyrektor zarządzający w Mobilfunkcenter Rostock – był regionalnym partnerem firmy JVCKENWOOD w tym ważnym projekcie. Zaprojektował on, zainstalował i uruchomił system radiowy w oparciu o sprzęt i urządzenia Kenwood DMR.

Image3-RostockAirport

Poza szczegółowymi specyfikacjami technicznymi, instalacją i uruchomieniem systemu – firma Mobilfunkcenter Rostock poinformowała również pracowników lotniska jak wdrożyć i przeprogramować radiotelefony DMR, aby zapewnić ciągłą dostępność systemu 24/7.

 

DMR Tier II Digital Conventional

 

Seria radiotelefonów DMR firmy Kenwood – w tym noszonych, przewoźnych oraz repeaterów – jest w pełni zgodna ze standardem ETSI TS 102 361 dotyczącym radiotelefonów pracujących w trybie konwencjonalnym cyfrowym DMR Tier II.

 

Standard obejmuje konwencjonalne i przemiennikowe zastosowanie efektywnej pod względem widma, dwuszczelinowej 12,5 kHZ techniki TDMA (ang. Time Division Multiple Access – pol. wielodostęp z podziałem czasowym) - opisanej w protokole DMR.

DMR-bundle-TK-D340_NX-5000-3000_TK-D710

TDMA umożliwia obydwu grupom rozmownym na prowadzenie korespondencji na pojedynczym kanale 12,5 kHz. Wśród innych korzyści – nowy, lotniskowy system łączności Kenwood DMR ma również znaczenie większy zasięg radiowy (w porównaniu do systemu analogowego).

 

Dobra wytrzymałość i jakość dźwięku

 

Trudne warunki pracy w porcie lotniczym mogą stanowić prawdziwe wyzwanie dla używanego sprzętu co powoduje, że urządzenia radiowe muszą być wytrzymałe, niezawodne i odporne na wszelkie warunki pogodowe. Wykorzystane przenośne radiotelefony Kenwood TK-D340 spełniają wymagania standardu MIL-STD C/D/E/F oraz G, a także mają stopień ochrony przed pyłem i wodą IP54/55.

Image4-RostockAirport (1)

„Biorąc pod uwagę poziomy hałasu otoczenia w budynku terminalu i na płycie lotniska, jakość dźwięku radiotelefonów jest naprawdę doskonała; skuteczność technologii redukcji hałasu Kenwood DMR jest bardzo doceniana o poważana przez klienta” - wyjaśnia Frank Seibert, dodając: „System jest również łatwo skalowalny pod względem liczby użytkowników radiowych oraz dodatkowych funkcjonalności”.

 

Źródło i fot: kenwoodcommunications.co.uk

 

O firmie Elektrit Sp. z o.o.

Elektrit-logo.pngFirma Elektrit Sp. z o.o. jest autoryzowanym dystrybutorem Kenwood Corporation na rynku polskim. Główną dziedziną działalności firmy jest bezprzewodowa łączność radiowa. Firma buduje zarówno konwencjonalne sieci dyspozytorskie jak i trankingowe. W ofercie firmy jest szeroki asortyment radiotelefonów  Kenwood jak również dostępne na rynku akcesoria do radiotelefonów przenośnych, przewoźnych i bazowych.