Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Kolejny pozew Motoroli o naruszenie patentów przeciwko Hyterze. Tym razem w Niemczech

 

Chicago – 18 kwiecień 2017 – Motorola Solutions ogłosiła, że złożyła do Sądu Rejonowego w Düsseldorfie w Niemczech skargi o naruszenie patentu przeciwko chińskiej firmie Hytera Communications i niemieckiemu dystrybutorowi – firmie Hytera Mobilfunk.

radiotelefon Motorola

Wspomniane działania prawne następują po zarzutach o naruszenie patentów wniesionych do Komisji Handlu Międzynarodowego Stanów Zjednoczonych (ITC) 29 marca br. oraz skarg o naruszenie patentu i przywłaszczenie tajemnic handlowych złożonych 14 marca do Sądu Okręgowego USA dla północnego Illinois. O wcześniejszych epizodach „prawniczej batalii” pisaliśmy już na łamach portalu Radiotech.pl (tutaj i tutaj).

 

Skargi do niemieckiego sądu domagają się uznania, że urządzenia łączności radiowej firmy Hytera, które wykorzystują funkcję „pseudo-trunking” - naruszają należący do Motoroli patent EP 2 342 851 B1. Motorola Solutions żąda wydania zakazu, który uniemożliwiałby firmie Hytera oferowanie i dostarczanie na terenie Niemiec produktów z funkcją pseudo-trunkingu, jak również wycofania i zniszczenia produktów łamiących prawo oraz różnych odszkodowań.

 

Mark Hacker – główny radca prawny i dyrektor administracyjny w firmie Motorola Solutions – powiedział: „Dzisiejsze działanie jest kolejnym ważnym krokiem w naszych wysiłkach na rzecz ochrony długoterminowych i znakomitych osiągnięć innowacji firmy Motorola Solutions. Jesteśmy zobowiązani do ochrony naszej cennej własności intelektualnej, w tym naszego – liczącego ponad 4000 patentów - obszernego portfolio, z korzyścią dla naszych klientów, akcjonariuszy, pracowników, partnerów oraz innych udziałowców na całym świecie. Jesteśmy przekonani, iż działania prawne, które podejmujemy na całym świecie będą skuteczne w powstrzymaniu niezgodnego z prawem postępowania Hytery.”

 

Aktualny stan działań prawnych podejmowanych przeciwko firmie Hytera możemy śledzić na stronie Motoroli Solutions – tutaj. Hytera w marcu odpowiadała na zarzuty Motoroli, wydając komunikaty odnoszące się do stawianych jej zarzutów.

 

Źródło: newsroom.motorolasolutions.com & własne ; Fot.: własne