Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Hytera odpowiada na zarzuty Motoroli. Ciąg dalszy prawniczej wojny w branży łączności

 

W ostatnich dniach informowaliśmy o początku sądowej batalii pomiędzy dwoma głównymi graczami w branży radiokomunikacji profesjonalnej. Motorola Solutions 14 marca br. wniosła do sądu skargę przeciwko firmie Hytera Communications. Przypomnijmy – zarzuty to naruszenie patentów i kradzież tajemnic handlowych.

Radioexpo 2016

Stoiska Motoroli i Hytery podczas zeszłorocznego RadioEXPO.

 

22 marca Hytera wydała oświadczenie, w którym wyraża swoje rozczarowanie wobec faktu, iż Motorola zdecydowała się na wniesienie sprawy sądowej zamiast konkurować na rynku. „Jesteśmy gotowi zdecydowanie odpowiedzieć na bezpodstawne twierdzenia Motoroli Solutions i jesteśmy pewni, że Hytera zostanie oczyszczona przed sądem federalnym Stanów Zjednoczonych” - czytamy w komunikacie chińskiej firmy. „(...)Firma Hytera podejmuje poważne inwestycje i wysiłki w celu rozwijania swojej oferty technologicznej i rozwiązań mogących sprostać rosnącym wymaganiom rynków łączności na produkty wykonane w technologiach radiowych TETRA, DMR, PDT i innych”. Hytera zaznacza, że zbudowana jest na innowacji, a od momentu złożenia swojego pierwszego zgłoszenia patentowego w 2000 roku, firma otrzymała 418 patentów na całym świecie - w tym 238 patentów odnoszących się do produktów cyfrowych. Oświadczenie mówi również, iż Hytera aktywnie chroniła swoje innowacyjne technologie, a biorąc pod uwagę stosowaną przez Hyterę globalną strategię ochrony własności intelektualnej, firma ma również wielki szacunek dla praw własności intelektualnej innych.

 

W dalszej części komunikatu Hytera wyraża pogląd, że poprzez wybranie sali sądowej, a nie rynku – Motorola nie uczestniczy w legalnym współzawodnictwie i próbuje wykorzystać swój rozmiar i pozycję rynkową, aby zastraszać i uniemożliwiać innym firmom radiokomunikacyjnym, takim jak Hytera, osiągnięcie takiego samego poziomu sukcesu w USA - jaki chiński producent odnosi obecnie na całym świecie. „Z drugiej strony Hytera opowiada się za konkurencją. Konkurencja przyczynia się do wzrostu innowacji i większego wyboru dla sprzedawców i klientów – a nasi klienci są zawsze najważniejsi. Hytera będzie nadal postępować zgodnie z tymi zasadami i rywalizować etycznie i zdecydowanie, w celu wprowadzania na rynek najnowocześniejszych produktów i rozwiązań. Nic nie zmieni naszego nastawienia” - kończy Hytera.

 

Kolejnym działaniem prawnym podjętym przez Motorolę (która ogłosiła ten fakt 29 marca) jest zgłoszenie skargi przeciwko Hyterze o naruszenie patentu do Komisji Handlu Międzynarodowego Stanów Zjednoczonych (ITC = International Trade Commission). Motorola chce dowieść, że Hytera dokonuje nielegalnego przywozu i sprzedaży sprzętu i systemów łączności radiowej oraz powiązanego oprogramowania i komponentów, które naruszają patenty Motoroli. Amerykański producent radiotelefonów oczekuje od Komisji natychmiastowego śledztwa, wstrzymania importu naruszających prawo produktów oraz nakazu zaprzestania wprowadzania na rynek i sprzedaży niezgodnych z prawem urządzeń w USA. „Motorola Solutions jest czołowym światowym dostawcą sprzętu i systemów radiotelefonicznych, a w ciągu ostatnich kilku lat zainwestowaliśmy miliardy dolarów w celu osiągnięcia tej pozycji. Tylko w 2016 roku zainwestowaliśmy ponad 500 milionów dolarów w badania i rozwój”- powiedział Mark Hacker, główny radca prawny i urzędnik administracyjny w Motoroli Solutions.

 

Hytera Communications 29 marca br. zajęła również stanowisko w sprawie zgłoszenia przez Motorolę skargi do Komisji Handlu Międzynarodowego:

„Hytera skupia się w tym tygodniu na prezentowaniu swoich innowacyjnych, wiodących na rynku rozwiązań PMR na targach IWCE. Nowe działania Motoroli Solutions są kontynuowane w formie prawnego manewrowania, zamiast rywalizacji z Hyterą na rynku. Czekając ze złożeniem skargi do ITC do pierwszego dnia wystawy – największych w Stanach Zjednoczonych targów dla dostawców PMR – Motorola Solutions ewidentnie wykorzystuje zgłoszenia prawne do generowania rozgłosu.

 

Sprawa w Międzynarodowej Komisji Handlu obejmuje ten sam temat, odnosi się do tych samych patentów co sprawy wniesione w połowie marca. Hytera będzie się bronić przed przed tymi zarzutami i jesteśmy w pełni przekonani, że zwyciężymy”.

 

W dalszej części komunikatu Hytera powtarza częściowo za swoim pierwszym oświadczeniem, iż jest zbudowana na innowacji i jest najszybciej rozwijającą się firmą radiokomunikacyjną na świecie. Dodaje także, że będzie aktywnie chronić swoje innowacyjne technologie, jak również szanuje prawa własności intelektualnej innych, a także opowiada się za konkurencją, która przynosi wiele dobrego dealerom i klientom. Kończąc Hytera ponownie zapewnia o dalszym przestrzeganiu zasad oraz dynamicznym współzawodnictwie w celu dostarczania najnowocześniejszych rozwiązań i produktów.

 

Źródło: hytera.us & hytera.us & newsroom.motorolasolutions.com & radiotech.pl; Zdjęcie: własne