Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Motorola pozywa Hyterę za naruszenie patentów i przywłaszczenie tajemnicy handlowej

 

Motorola Solutions złożyła skargi do Sądu Okręgowego USA dla północnego Illinois przeciwko Hytera Communications z siedzibą w Shenzen w Chinach – za domniemane naruszenie jej patentów i kradzież tajemnic handlowych. Motorola Solutions chce zatrzymać sprzedaż i import wyrobów naruszających prawo do Stanów Zjednoczonych.

 Motorola vs Hytera

W szczególności skargi domagają się uznania, że radiotelefony, stacje bazowe, przemienniki i systemy dyspozytorskie Hytery, jak również związane z nimi działania towarzyszące sprzedaży i komercjalizacji, naruszają patenty będące własnością Motoroli Solutions i używają skradzione tajemnice handlowe firmy. A zatem domniemane działanie umożliwiło firmie Hytera nieuczciwe współzawodnictwo poprzez pominięcie inwestycji w innowacje – mówi komunikat amerykańskiego producenta.

 

„Naszym zdaniem oczywiste jest, i jesteśmy przekonani, że sądy przyznają nam rację, iż portfolio produktów i materiały marketingowe firmy Hytera opierają się na prawnie zastrzeżonej własności intelektualnej firmy Motorola Solutions” - powiedział Mark Hacker, główny radca prawny i urzędnik administracyjny w Motoroli Solutions. „Bezczelne kopiowanie i rażące, umyślne naruszenie tego rodzaju, stwarza nieuczciwe warunki gry i zagraża zdolności branży do wprowadzania innowacji. Będziemy korzystać z wszelkich dostępnych środków do stanowczej ochrony cennej własności intelektualnej firmy, przy jednoczesnej dalszej stymulacji innowacji i doskonałości technicznej na korzyść naszych klientów na całym świecie”.

 

Motorola stwierdziła, iż jej trzech byłych inżynierów brało udział w niezgodnym z prawem działaniu Hytery, a inżynierowie, którzy zrezygnowali z pracy w Motoroli, aby dołączyć do Hytery, odgrywali kluczowe role w opracowywaniu łamiących prawo produktów Hytery – używając przywłaszczonych technologii Motoroli Solutions i kontynuowali pracę na wyższych stanowiskach w Hyterze.

 

„W okresie prowadzącym do ich rezygnacji poprzez szereg poważnych fałszerstw i starannie zaplanowanych nielegalnych działań, inżynierowie podstępnie uzyskali dostęp, pobrali i przekazali więcej niż 7000 wysoce poufnych plików związanych z technologiami firmy Motorola Solutions, w tym poufne materiały techniczne, marketingowe, sprzedażowe, prawnicze i inne typy tajnych materiałów handlowych” - stwierdziła Motorola.

 

Później Hytera zaczęła nielegalnie produkować i wprowadzać do obrotu linię produktów i technologii zawierających technologie wymyślone, zaprojektowane i, w niektórych przypadkach, opatentowane przez firmę Motorola Solutions – mówi oświadczenie.

 

Motorola Solutions złożyła dwie skargi: jedną za naruszenie patentu, a drugą dotyczącą tajemnic handlowych. Jako część pozwu firma na swojej stronie internetowej wylicza siedem patentów. Jeden z nich dotyczy rozwiązania Motoroli MOTOTRBO IP Site Connect - konwencjonalnego systemu łączącego do 15 stacji MOTOTRBO. Patent IP Site Connect oraz patent dyspozytorski odnoszą się do zdolności przyłączeniowej systemu. Cztery z patentów dotyczą zarządzania kanałami i trankingu, a jeden adaptacyjnego sterowania głośnością.

 

Skarga o naruszenie patentu cytuje prezentację Hytera Digital Mobile Radio (DMR) jako „udowadniającą stopień nieusprawiedliwionego przywłaszczenia, rzadko widzianego w takich przypadkach”.

 

Pozew dotyczący tajemnicy handlowej wniesiony przez firmę Motorola Solutions i Motorola Solutions Malaysia – mówi, iż Hytera działała jako dystrybutor produktów Motorola od chwili założenia w 1993 roku do 2001. Wówczas zaczęła dostarczać produkty analogowe, ale nie mogła nadążyć za tempem innowacji w dziedzinie technologii cyfrowych – stwierdziła Motorola. Dlatego „Hytera rozpoczęła bezprawną intrygę, aby ukradkiem zabrać poufne i prawnie zastrzeżone sekrety handlowe Motoroli i wykorzystać te tajemnice handlowe do zbudowania konkurencyjnego produktu” - mówi skarga.

 

„Hytera wzięła, a następnie skopiowała nie tylko techniczne tajemnice handlowe, ale nawet marketing, konfiguracje i instrukcje produktu dotyczące przywłaszczonych właściwości, nie pozostawiając wątpliwości co do swojego nielegalnego planu” - brzmi pozew dotyczący tajemnicy handlowej. „Pracownicy Hytery – a co za tym idzie sama Hytera – celowo ukrywała przed Motorolą swoje bezprawne postępowanie, aby nie zostało ono odkryte w późniejszych latach”.

 

„Przeczytaliśmy komunikat prasowy Motoroli Solutions opublikowany na ich stronie internetowej i wiemy o ich skardze” - oświadczyła Hytera. „Polityką Hytery jest nie komentować spraw, które są obecnie rozpatrywane przez sąd”.

 

Jako globalna firma z siedzibą w Shenzhen w Chinach, Hytera zachowuje wysoki poziom standardów etycznych w biznesie i ściśle przestrzega praw i regulacji na rynkach - na których działa. Hytera jest głęboko przekonana, że jej praktyki biznesowe i działanie zostaną w pełni potwierdzone. Hytera dąży do tego, aby być zaufanym partnerem dla naszych klientów i pełnym szacunku członkiem globalnej społeczności”.

 

Na stronie Motoroli Solutions możemy się zapoznać aktualnym stanem działań prawnych podejmowanych w sprawie Hytery.

 

Zarówno Motorola, jak i Hytera wydały już kolejne oświadczenia. Oświadczenia Hytery znajdują się tutaj i tutaj. Temat będziemy wkrótce rozwijać.

 

Źródło: http://mccmag.com & własne; Zdjęcie: Radkom Sp. z o.o.