Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Czy fuzja na rynku łączności dojdzie do skutku? Rozmowy Hytery i Sepury w toku

 

 

Niedawno pisaliśmy o możliwej fuzji na rynku łączności. Brytyjski niezależny organ zajmujący się nadzorem i regulacją przejęć i fuzji (Panel on Takover and Mergers) – na wniosek Sepury - udzielił zgody na przedłużenie rozmów do 9 grudnia br. Możliwe jest dalsze przesuwanie tego terminu na żądanie zainteresowanych stron. Początkowo sprawa miała się rozstrzygnąć do 2 grudnia.

 

Hytera X1p

 

Firma Sepura, która jest dostawcą urządzeń pracujących w technologii TETRA oraz DMR, mówi o pozytywnym dialogu pomiędzy stronami, i stąd też prośba o dodatkowy czas na rozmowy:

„Pozytywne rozmowy trwają pomiędzy naszą spółką a Hyterą, ale nie ma pewności, że zostanie złożona oferta. Zarząd Sepury zwrócił się do Komisji ds. Przejęć i Fuzji o przedłużenie terminu”.

 

Hytera ma czas do 9 grudnia, do godziny 17 – aby wyrazić stanowczy zamiar złożenia oferty, ale nawet jeśli tak się nie stanie, to termin ten może znowu ulec wydłużeniu. Sepura dodała w oświadczeniu, iż kolejny komunikat zostanie wydany we właściwym czasie, a wszystko odbywa się za wiedzą i zgodą Hytery.

 

Sepura właśnie zatrudniła doświadczonego szefa ds. restrukturyzacji. Andy Leeser ma być specjalistą, który pomoże firmie osiągnąć stabilizację i wzmocnić długoterminową bazę finansową. Leeser ma 25 letnie doświadczenie w restrukturyzacji i refinansowaniu z zakresu finansowanych instytucjonalnie oraz notowanych na giełdzie spółek. Niedawno prowadził on restrukturyzację sieci restauracji Bella Italia i Café Rouge, sieci sal gimnastycznych LA Fitness i rafinerii Stanlow – jednego z głównych aktywów infrastrukturalnych w Wielkiej Brytanii.

 

David Barrass, tymczasowy dyrektor Sepury, ujawnił niedawno, że jeśli przejęcie przez Hyterę nie powiedzie się – to spółka ma inne rozwiązania w zanadrzu, a wszystkie opcje analizowali już wcześniej.

 

Warto dodać, iż w zeszłym roku firma Sepura oznajmiła zakończenie procesu przejęcia Teltronic, hiszpańskiego dostawcy systemów radiowej łączności głosowej i transmisji danych. Kosztowała ona brytyjskie przedsiębiorstwo 127,5 mln euro. Jak informowaliśmy niedawno Sepura miała ostatnio problemy z przepływem finansowym oraz opóźnieniami w zamówieniach.

 

Źródło: www.businessweekly.co.uk & tetraforum.pl & radiotech.pl ; Fot.: Radkom Sp. z o.o.