Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Nokia stworzyła sojusz łączności krytycznej LTE

 

Nokia stworzyła Sojusz Komunikacji Krytycznej (Mission Critical Communications Alliance) - globalną koalicję operatorów komórkowych, władz publicznych na szczeblu lokalnym i krajowym oraz agencji szybkiego reagowania – w celu tworzenia standardów wykorzystywania LTE (Long Term Evolution) dla bezpieczeństwa publicznego. 

 

 Nokia LTE Public Safety

 

Sojusz sprowadzi różne podmioty do jednej platformy, z pomocą której będą informować i udzielać rekomendacji decydentom politycznym wskazując na korzyści płynące z - bazujących na standardzie LTE - rozwiązań bezpieczeństwa publicznego.

 

Ponad 10 wiodących dostawców usług i agencji, takich jak Mobile Radio Center z Japonii i Vodafone Hutchison Australia –  uczestniczy w programie. Sojusz przyspieszy powstanie nowych pomysłów i kooperacji celem szybszego zastosowania technologii LTE w obszarze bezpieczeństwa publicznego.

 

Standard 4G LTE jest w stanie zapewnić służbom szeroki wachlarz usług w zakresie bezpieczeństwa publicznego, takie jak wysokiej rozdzielczości strumieniowa transmisja video w czasie rzeczywistym, zdalny dostęp do danych i usługi oparte na lokalizacji użytkownika.

 

Kilka krajów modernizuje już swoje systemy bezpieczeństwa publicznego, aby wykorzystywać technologię LTE. Nokia i południowokoreański SK Telecom zademonstrowały możliwości małej, przenośnej sieci LTE, która może zapewnić łączność 4G dla bezpieczeństwa publicznego i inne usługi krytyczne, w odległych lokalizacjach.

 

 nokia-lte-finland-live-demo

 

„Pracując od ponad 60 lat z różnymi rządami w zakresie bezpieczeństwa publicznego, jesteśmy szczęśliwi z racji ułatwiania szerokiej grupie podmiotów w globalnej społeczności  bezpieczeństwa publicznego wdrażania standardu LTE w komunikacji krytycznej” -  powiedział Ashish Chowdhary, kierownik obsługi klienta w Nokii.

 

„Sojusz związany z łącznością o znaczeniu krytycznym będzie dążyć do wskazania unikalnych korzyści z technologi LTE w bezpieczeństwie publicznym. Chcemy umożliwić władzom krajowym, regionalnym i lokalnym zapewnianie wyższego poziomu bezpieczeństwa i ochrony dla swoich mieszkańców, jednocześnie tworząc innowacyjne nowe modele biznesowe dla dostawców usług. Czekamy z niecierpliwością na przyjęcie do sojuszu nowych członków, którzy chcą stosować technologię 4G w celu zwiększenia efektywności usług o znaczeniu krytycznym”. 

 

Źródło: nokia.com