Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Firma Simoco zmodernizowała sieć radiową brytyjskiego dostawcy energii elektrycznej

 

Firma Simoco ukończyła modernizację sieci radiowej dla brytyjskiego dostawcy energii, Western Power Distribution, obsługującego 2,4 mln klientów z Anglii Południowo-Zachodniej oraz Walii. Modernizacja wykonana w ramach kontraktu wartego 5 mln funtów brytyjskich zapewniła łączność głosową i transmisję danych na obszarze o powierzchni 26 tys. km2. Jest to jeden z największych tego typu kontraktów zawartych w Wielkiej Brytanii.

 

 

Logo Simoco

 

Western Power Distribution zdecydowała się zmodernizować swoją sieć, wykorzystując technologię Xfin firmy Simoco. W 103 lokalizacjach rozmieszczono 372 moduły Xfin Blade, które będą pracować dla 1600 mobilnych użytkowników. System zapewnia pokrycie sygnałem w części najbardziej zróżnicowanego terenu w Wielkiej Brytanii – od gęsto zaludnionych obszarów miejskich, takich jak Bristol i Cardiff do wiejskich i przybrzeżnych rejonów takich, jak Dartmoor, Brecon Beacons, Kornwalia i Gower.

 

Kevan Scott, kierownik Surf Telecoms (siostrzanego przedsiębiorstwa WPD zajmującego się telekomunikacją), powiedział: „Od zainstalowania w 2008 roku, system PMR (z ang. Professional Mobile Radio – profesjonalna łączność ruchoma) Simoco Xfin zapewnia niezbędną łączność dla naszej siły roboczej. Szczególnie w warunkach burzowych, kiedy nasi inżynierowie ciężko pracują nad przywróceniem zasilania w sieci energetycznej, system Xfin ciągle zapewniał niezawodną komunikację dla zapewnienia bezpieczeństwa naszym pracownikom. To motywuje naszą decyzję o długoterminowej inwestycji w PMR zamiast użytkowania systemów komórkowych, które często zawodzą podczas burz, gdy najbardziej potrzebujemy łączności.”

 

System Xfin realizuje łączność głosową i transmisję danych poprzez szkieletową sieć IP, pozwalając firmie WPD na prowadzenie efektywnej komunikacji z 60 stanowisk dyspozytorskich rozmieszczonych w 10 lokalizacjach oraz integrację telefonii i transmisji danych ENMSC, a także nagrywanie rozmów.

 

Dyrektor generalny Grupy Simoco, Ian Carr, powiedział: „Był to kluczowy kontrakt, dowodzący możliwości architektury Xfin IP z VoIP w jednym z największych i krytycznie ważnym środowisku sieci PMR. Obecnie wykorzystujemy nasze doświadczenie z Xfin przy kolejnej generacji produktów DMR, posiadających wszystkie zalety Xfin wraz z dodatkowymi korzyściami płynącymi z cyfrowej łączności radiowej.”

 

Źródło: www.teamsimoco.com