Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Nokia zapewnia bezpieczny zasięg 4G w niemal każdym środowisku

 

Nokia zaprezentowała lekką i ultrakompaktową sieć 4G w oparciu o technologię small cells, która umożliwia uruchomienie bezpiecznej mobilnej łączności szerokopasmowej w ciągu zaledwie kilku minut w krytycznych i biznesowo kluczowych sytuacjach.

 nokia_ultra_compact_network

Inaugurując w zeszłym roku rozwiązanie „Network in a Box”, Nokia wytyczyła kierunek rozwoju technologii sieciowej o niskiej emisji CO2, by dziś zrobić kolejny krok w rozwoju koncepcji sieci gotowych do szybkiego wdrożenia – Ultra Compact Network. W oparciu o technologię small cell, Ultra Compact Network tworzy bezpieczną sieć 4G wewnątrz i na zewnątrz budynków, gdziekolwiek jest wdrażana, o zasięgu 75 km dla nawet 400 użytkowników. W odległych, niedoinwestowanych obszarach gwarantuje zasięg i przepustowość, może też wykorzystywać technologie kablowe, satelitarne lub mikrofalowe jako backhaul, poszerzając istniejącą sieć makro operatora.

Ultra Compact Network umożliwia jednostkom ratowniczym łączność głosową oraz wideo, a także zapewnia usługi transmisji danych w sytuacjach kryzysowych, gdy sieci mobilne zostają naruszone. W trudnym terenie urządzenie może być przenoszone w plecaku, wyniesione w górę za pomocą drona lub balonu, zapewniając potrzebną łączność podczas misji poszukiwawczo-ratunkowych czy klęsk żywiołowych, jak pożary lasów i powodzie na dużych obszarach.
 
Na rozległych obszarach przemysłowych, jak kopalnie, zakłady petrochemiczne czy platformy wiertnicze, Nokia Ultra Compact Network zapewnia łączność o kluczowym znaczeniu, podczas gdy operatorzy mogą wykorzystać technologię, by natychmiastowo zapełniać luki w zasięgu lub dostarczać tymczasowy dodatkowy zasięg oraz przepustowość w lokalizacjach i sytuacjach o dużym natężeniu ruchu, np. festiwale plenerowe.
 
Nokia zaprezentowała Ultra Compact Network podczas Critical Communications World w Amsterdamie od 31 maja do 2 czerwca.

nokia-amsterdam-ccw-2016

Szczegóły w skrócie:

  • Zbudowana wokół rodziny Nokia Flexi Zone small cells, Ultra Compact Network jest gotowa do wdrażania mobilnego szerokopasmowego zasięgu i łączności w krytycznych i biznesowo kluczowych sytuacjach.
  • Waży ok. 5 kg i wymaga zasilania ok. 100 W - może być z łatwością zasilana przez falownik samochodowy lub mały podręczny generator. Obsłuży do 400 aktywnych użytkowników w zasięgu ok. 75 km.
  • Przetestowana i wzmocniona do użytku zewnętrznego, dzięki integracji z zewnętrznym akumulatorem, jest gotowa do wdrożenia w trudno dostępnych miejscach. Gotowa do szybkiego wdrożenia - usługi głosowe, wideo i transfer danych są dostępne w ciągu kilku minut od przybycia na miejsce.
  • Zintegrowane z siecią LTE funkcjonalności Evolved Packet Core eliminują potrzebę dodatkowego wyposażenia do stworzenia zamkniętej mobilnej sieci szerokopasmowej.
  • Doświadczenie Nokia Services umożliwia dostosowanie rozwiązania do specyficznych wymagań klientów.


Mansoor Hanif, Dyrektor RAN w EE, powiedział: „EE mogło przetestować ostatnią innowację Nokii, Ultra Compact Network, w środowiskach wewnętrznych i zewnętrznych w maju 2016. Byliśmy pod ogromnym wrażeniem możliwości tego lekkiego, łatwo wdrażanego systemu w technologii small cell. Jest to rozwiązanie idealne do sytuacji kryzysowych, jednocześnie dostarczające tymczasowy zasięg dla klientów z sektorów publicznego i prywatnego”.


Thorsten Robrecht, szef Advanced Mobile Networks Solutions w Nokia, powiedział: “Ultra Compact Network jest doskonałym dodatkiem do portfela technologii stosowanych w sytuacjach krytycznych i biznesowo kluczowych. Potrzeba gotowych do szybkiego wdrożenia rozwiązań 4G jest ściśle związana z eksplozją zapotrzebowania na wykorzystywanie wideo i przesyłu danych w sytuacjach bezpieczeństwa publicznego”.

 

Źródło: networks.nokia.com