Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Modernizacja systemu MOTOTRBO w zakładzie przetwórstwa gazu ziemnego w USA

 

Aux Sable, położona w stanie Illinois, jest jednym z największych w Ameryce Północnej zakładów zajmujących się przetwórstwem gazu ziemnego. Przedsiębiorstwo to plasuje się pośród głównych graczy w tzw. segmencie midstream. Dziennie pozyskuje średnio 59,5 mld m³ gazu ziemnego, i produkuje nawet 107 tys. baryłek gazów takich, jak etan, propan, butan i pentan.

 

Zakład Aux Sable

 

Rozbudowując i zwiększając moc produkcyjną zakładu, firma Aux Sable wynajęła dodatkowych pracowników kontraktowych,dla których trzeba było zapewnić łączność radiową. Użytkowany w zakładzie system MOTOTRBO nie oferował już wystarczającej pojemności, a ponadto okazało się, że nie był wykorzystywany w najbardziej efektywny sposób. Kierownictwo zdecydowało więc o jego rozszerzeniu i modernizacji. Zadanie to wykonała firma Chicago Communications, partner dystrybucyjny Motorola Solutions.

 

Specyfika pracy przy przetwarzaniu gazu stawia urządzeniom do łączności radiowej szczególne wymagania. Osobom pracującym w strefach zagrożonych wybuchem należało więc zapewnić radiotelefony i akcesoria z certyfikatem iskrobezpieczeństwa wydawanym przez organizację UL. Taki właśnie certyfikat posiadają radiotelefony MOTOTRBO XPR 7550 HazLoc dostarczone przez Chicago Communications. Łącznie z modelami XPR 6550, z których pracownicy Aux Sable już korzystali, jest ich ponad 200. Siedem radiotelefonów zainstalowano zaś w kabinach lokomotyw i ciężarówek. Kolejnych 30 jest wynajmowanych dla kontraktorów sprawujących funkcje o znaczeniu krytycznym: spawaczy, kierowników ekip budowlanych i innych. Cała sieć radiowa w zajmującym ponad 28 hektarów zakładzie posiada jedną strefę, lecz pracują w niej cztery przemienniki w konfiguracji Capacity Plus. Taka struktura bardzo ułatwia dołączanie nowych urządzeń końcowych.

 

Stronę sprzętową uzupełniają aplikacje: Man Down Notifier firmy Teldio powiadamiająca o wypadkach i GW3-TRBO od GENESIS służąca do monitorowania pracy sieci radiowej. Ponadto Chicago Communications świadczy dla Aux Sable usługi prewencyjnej konserwacji oraz 24-godzinnego wsparcia technicznego.

 

Zmodernizowana łączność radiowa doskonale sprawdza się w zakładzie. Jak powiedział Anselmo Hernandez, młodszy nadzorca procesu w Aux Sable, jedyny przestój w pracy systemu MOTOTRBO zdarzył się, gdy konieczne było czasowe zamknięcie całej placówki. Radiotelefony marki Motorola zapewniają pracownikom sprawną komunikację dzięki technologii redukcji hałasu otoczenia i automatycznemu dostosowywaniu poziomu głośności. Są także niezwykle wytrzymałe. Hernandez przyznał, że niektórzy użytkownicy obchodzą się z nimi dość brutalnie, zdarzały się także upadki z 5–10 m, a mimo to sprzęt nadal funkcjonuje bez zarzutu.

 

Przede wszystkim jednak, radiotelefony MOTOTRBO bardzo zwiększają bezpieczeństwo pracowników, za sprawą wspomnianej funkcji alarmu upadkowego (Man Down), oddzielnego kanału alarmowego i wywołań „do wszystkich” oraz możliwości wysyłania wiadomości z instrukcjami w razie incydentu.

 

Źródło, fot.: motorolasolutions.com