Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Rynek łączności o znaczeniu krytycznym do 2019 roku osiągnie wartość 18 miliardów USD


Rynek łączności o znaczeniu krytycznym, w skład którego wchodzą radiotelefony policyjne i inny profesjonalny sprzęt łączności - według nowego raportu od IHS - będzie warty 18 miliardów USD do 2019 roku. Dwa największe segmenty rynku to rozwiązania dowodzenia i kontroli oraz licencjonowane przenośne terminale radiowe, które razem stanowią więcej niż 2/3 przychodów komunikacji o znaczeniu krytycznym.

 

strazak-radiotelefon

„W latach 2013 - 2019 rynek wzrośnie o imponujące 33%” - powiedział Thomas Lynch, dyrektor ds. badań związanych z krytyczną komunikacją w IHS Technology. „Ograniczenia ekonomiczne wymusiły cięcia w sektorze publicznym w wielu krajach, a jednak widzimy silny wzrost w skali globalnej.


„Kontrola i dowodzenie jest najszybciej rozwijającym się segmentem do roku 2019, jako że rozwijające się regiony inwestują bardziej w rozwiązania centrów dowodzenia,  a dojrzałe rynki zwiększają popyt w sektorze usług” - powiedział Lynch. „Najwolniej rosną akcesoria do licencjonowanych radiotelefonów noszonych. Akcesoria pozostają stabilnym rynkiem, generalnie podążającym za rynkiem terminali. Szybszy wzrost prognozuje się w sprzęcie do pracy w atmosferze zagrożonej wybuchem (ATEX) i w urządzeniach mniej zależnych od terminali – jak mikrofonogłośniki i zestawy kamuflowane”.

Migracja do trybu cyfrowego posuwa się naprzód, jako że użytkownicy we wszystkich rynkach wertykalnych, od służb użyteczności publicznej do bezpieczeństwa publicznego, przełączają się z konwencjonalnych systemów analogowych do technologii cyfrowych. Prognozuje się, że zainstalowana baza zoptymalizowanych kosztowo technologii cyfrowych wzrośnie z prawie 5,7 milionów radiotelefonów w 2014 do więcej niż 15,7 milionów radiotelefonów w 2019, stanowiąc największy wzrost ze wszystkich technologii łączności.


Zoptymalizowane kosztowo technologie cyfrowe dały „wrażliwym cenowo” użytkownikom dostęp to technologi cyfrowych. Te technologie, w tym tranking cyfrowy Professional Digital Trunking (PDT), standard łączności Digital Mobile Radio (DMR), digital private mobile radio (dPMR) oraz NXDN, mają różne poziomy cenowe, które skierowane są do szerokiego grona odbiorców.


„To ma poważny wpływ na branżę, z korzyścią dla każdego segmentu produktów” - powiedział Lynch. „Na przykład, jeżeli dość duża regionalna sieć przełączy się na system cyfrowy, terminale, elementy sterowania i infrastruktury tej sieci będą musiały być zastąpione lub ponownie skonfigurowane, aby obsługiwać tryb cyfrowy”.


IHS oszacowało, że zainstalowana baza użytkowników bezpieczeństwa publicznego i ochrony tworzy 43% rynku profesjonalnych radiotelefonów PMR. Przykłady obejmują wdrożenia głównych ogólnokrajowych sieci TETRA - systemów  łączności o znaczeniu krytycznym -  w Niemczech oraz ulepszenia kontroli i dowodzenia sieci następnej generacji 9-1-1 (NG 9-1-1) w USA.

Chociaż standard LTE (Long Term Evolution) jest w programie krytycznej łączności od jakiegoś już czasu, to jego wejście na rynek było do tej pory dość powolne. Czołowym problemem jest brak dostępności widma radiowego, zwłaszcza dla użytkowników odpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa publicznego. Inne branże o znaczeniu krytycznym - takie jak użyteczności publicznej i transportowa – mierzą się z podobnymi wyzwaniami. Koszt widma radiowego również pozostaje dużym utrudnieniem.

 

"W roku 2016 przewidujemy dostawę ponad, 74000 terminali radiowych. Przy takiej ilości prywatne i publiczne systemy łączności LTE dla bezpieczeństwa publicznego zaczną zyskiwać na znaczeniu"- mówi Lynch. „Już teraz użytkownicy końcowi z kilku sektorów wdrażają LTE, a niektórzy wybrali to zamiast TETRY czy DMR. Podobnie jak bezpieczeństwo publiczne, to występuje głównie w małych i zamkniętych sieciach, często w odległych miejscach – na przykład platformy wiertnicze ropy i gazu oraz w górnictwie. Obserwujemy tą tendencję w Afryce – na przykład – tam gdzie było łatwiej przeskoczyć generacje technologii, zamiast wcześniej stworzyć infrastrukturę radiotelefoniczną”.

 

IHS przewiduje, że ta tendencja będzie mieć wpływ na istniejące technologie krytycznej komunikacji, w szczególności na terminale PMR i infrastrukturę. Rynek LTE pozostaje mały, jakkolwiek IHS spodziewa się silnego wzrostu przez następne trzy lata. Wiele urządzeń będzie zapewniać „nakładanie danych” (data overlay) w istniejącym systemie łączności krytycznej. W dłuższej perspektywie IHS przewiduje, że producenci, którzy nie oferują rozwiązań LTE stawią czoła bezpośredniej konkurencji z technologiami LTE gdyż bariery wejścia zostały usunięte.Źródło: IHS.com