Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Pierwszy na świecie system MOTOTRBO Capacity Max

 

Koncern lotniczo-zbrojeniowy BAE Systems zlecił brytyjskiej firmie Pennine Telecom budowę systemu radiokomunikacyjnego opartego o rozwiązanie MOTOTRBO Capacity Max. Będzie to pierwszy taki system na świecie wprowadzony do komercyjnego użytku.

 

Okręt podwodny typu Astute

 

Cyfrowa łączność trankingowa MOTOTRBO Capacity Max, charakteryzująca się pełnym szyfrowaniem (end-to-end), usprawni komunikację pomiędzy pracownikami należącej do BAE Systems stoczni okrętów podwodnych w angielskim mieście Barrow-in-Furness. Powstają tam między innymi atomowe okręty Astute pływające pod banderą Royal Navy. Łączność MOTOTRBO zastąpi stary system analogowy, zainstalowany także przez Pennine Telecom.

 

„Pennine jest znanym i zaufanym dostawcą BAE Systems, który dzięki swoim solidnym kontaktom z firmą Motorola Solutions jest w stanie zapewnić najnowsze, najbezpieczniejsze i pewne rozwiązanie radiokomunikacyjne”, powiedział Dave John, kierownik ds. bezpieczeństwa w BAE Systems Submarines.

„Ten system oferuje szyfrowanie dorównujące poziomem rozwiązaniom stosowanym przez agencje rządowe, co jest bez wątpienia ważne dla przedsiębiorstwa takiego, jak nasze. To samo można powiedzieć o jego wielopoziomowych mechanizmach zapewniających niezawodność. Dzięki niemu uzyskamy również znacznie lepszą jakość połączeń pomiędzy poszczególnymi strefami sieci radiowej”.

 

Dyrektor zarządzający Pennine Telecom, Andrew Roberts, skomentował: „Fakt, że koncern BAE Systems po raz kolejny wybrał naszą firmę do modernizacji swojego systemu łączności radiowej, bardzo wiele mówi o jego zaufaniu pokładanym w nas, jak i o naszym doświadczeniu w tej wysoce wyspecjalizowanej dziedzinie. Równie wielkim zaszczytem jest możliwość współpracy z firmą Motorola przy pierwszym na świecie wdrożeniu rozwiązania Capacity Max. Ten system ustanawia nowe standardy bezpieczeństwa, niezawodności, jakości komunikacji oraz skalowalności i bez wątpienia będzie miał ogromny wpływ na światowy rynek”.

 

Zaprezentowane w listopadzie zeszłego roku rozwiązanie Capacity Max rozszerza możliwości i pojemność systemów radiowych opartych o system MOTOTRBO. Oprócz zaawansowanego szyfrowania w standardzie AES wnosi ono wiele opcji nadmiarowości, takich jak przenoszenie kanału kontrolnego na inny ripiter w przypadku awarii. W maksymalnie 15 strefach sieci radiowej obsługiwanych może być 3000 użytkowników. Co bardzo istotne, Capacity Max pozostaje w zgodzie ze standardem ETSI DMR Tier III, umożliwiając interoperacyjność ze sprzętem innych producentów.

 

Źródło: www.penninetelecom.com, Fot.: Wikimedia Commons (public domain)