Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Pięć trendów napędzających innowacje w branży DMRSłuchanie potrzeb i opinii kupujących jest najlepszym sposobem, aby ustalić jak rozwiązania techniczne mogą pomóc klientom zwiększyć bezpieczeństwo, wydajność i produktywność w branży radiotelefonów analogowo-cyfrowych DMR. W rezultacie wymaganie odbiorcy wypływa zwłaszcza z innowacji w dzisiejszej technologii DMR. Jest pięć głównych trendów stojących za tymi wymaganiami.

 

pracownik-hotelu-radiotelefon-motorola

1. Jak uzyskać więcej mniejszym nakładem środków.

Jest to warunek wstępny dla wszystkich działów biznesowych. Radiotelefony DMR pomagają osiągnąć ten cel. Zdalne aktualizacje oprogramowania technologia Wi-Fi, w którą są wyposażone nowe radiotelefony DMR umożliwia bezprzewodowe aktualizacje oprogramowania. Nie ma więc potrzeby zbierania wszystkich radiotelefonów i podłączania każdego osobno za pomocą kabla. Wcześniej wielu użytkowników opóźniało implementację najnowszego oprogramowania – co powodowało utratę istotnych korzyści.


Zarządzając radiotelefonami przez Wi-Fi – administrator może jednocześnie przeprogramować całą flotę w ciągu 10 minut. Powoduje to bardzo duże oszczędności poprzez ograniczenie czasu przestoju. Dłuższa żywotność akumulatorów dla dłuższych zmian. Baterie z przedłużonym czasem pracy pozwalają na osiągnięcie większej produktywności – radiotelefony wytrzymują dwie zmiany zamiast jednej.


Ulepszony radiotelefon z niskonapięciowym akumulatorem będzie działać dopóki napięcie nie spadnie do 5V (zamiast typowych 6V). Życie baterii wzrasta do 27 godzin - bez zwiększania wielkości lub wagi baterii.


2. Aplikacje oferują więcej możliwości.

Radiotelefony korzystają z wymyślnych aplikacji oferujących zaawansowane możliwości. Nowe terminale DMR opierają się na istniejących standardowych aplikacjach. Jednym z ostatnich osiągnięć jest opcja Bluetooth z niskim zużyciem energii (zużywa wydatnie mniej mocy i oferuje podobny zasięg). Śledzenie pozycji w budynku może być włączone cały czas bez zmniejszania wydajności baterii. Można więc lepiej monitorować pracownika i podnieść produktywność – kiedy najbliższy pracownik może zostać wysłany do zadania.


3. Wyższe oczekiwania nieprzerwanej łączności.

Użytkownicy DMR oczekują ciągłej łączności na większych obszarach – połączonej z wysoką jakością dźwięku na tym rozszerzonym terenie. Wyższa czułość w nowych radiotelefonach DMR zwiększa obszary pokrycia o 10-16%, a zasięg wzrósł o 5-8%. Jakość dźwięku pozostaje właściwa na peryferiach zasięgu.


4. Konwergencja dla zwiększenia efektywności.

Przedsiębiorcy wymagają usprawnionych urządzeń w celu maksymalizacji wydajności i zarządzania kosztami. Klienci chcą wzrostu konwergencji urządzenia – aby mogli używać jedno urządzenie do robienia wszystkiego. To wymaganie doprowadziło do rozwoju aplikacji, takich jak WAVE Work Group Communications, która zapewnia interoperacyjność szerokopasmowych połączeń PTT (push-to-talk) pomiędzy różnymi urządzeniami i sieciami. Nowe radiotelefony DMR mogą być wyposażone m.in. w obsługę Wi-Fi (może to się stać w przyszłości standardem). Obsługa LTE również może stać się częścią jednego urządzenia.


5. Wszystko jest standardem.

Coraz więcej funkcji staje się standardem z powodu oczekiwań konsumentów. Nawet najbardziej podstawowa obudowa stała się bardziej wymyślna z funkcjami takimi jak wbudowany akcelerometr (zamiast opcjonalny). Z większą ilością wbudowanych aplikacji radiotelefony integrują się z codzienną praktyką biznesową ponieważ przyczyniają się do wzrostu bezpieczeństwa i produktywności.

 

Podsumowanie
Aktualne trendy na rynku są siłą napędową wymagań klientów dotyczących innowacji w technologii. Spełnianie tych oczekiwań innowacji w technologii DMR umożliwia firmom zrobić o wiele więcej. Przedsiębiorstwa mogą poprawić bezpieczeństwo pracowników, podnieść efektywność i zwiększyć produktywność – co wspomaga ich konkurencyjność na stale zmieniającym się rynku.

Następna generacja MOTOTRBO
Radiotelefony nowej generacji obejmują:
- zintegrowane Wi-Fi
- zintegrowany Bluetooth 4.0 z niskim poborem energii
- znacznie wydłużone życie baterii
- zwiększona pojemność pamięci
- rozszerzony zasięg
- cichy alert

Źródło: radiocomms.com.au