Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

MOTOTRBO w elektrowni Rugeley w Wielkiej Brytanii


Olbrzymia, opalana węglem elektrownia w Rugeley (w Staffordshire w Anglii) generuje około tysiąca megawatów mocy elektrycznej, która jest dostarczana do brytyjskiego narodowego systemu elektroenergetycznego. Elektrownia obsługiwana jest  przez Rugeley Power Ltd, spółkę całkowicie zależna od GDF SUEZ (które od 2015 roku  funkcjonuje pod nazwą ENGIE). Elektrownia Rugeley wdrożyła system MOTOTRBO w celu ulepszenia komunikacji i poprawy bezpieczeństwa pracowników.

 

Elektrownia-Rugeley-UK-www

Obszar elektrowni to bardzo wymagające środowisko w kwestii zapewnienia łączności (elementy stalowe, tereny pod ziemią, zbrojony beton, dźwigary). Istniały obszary na których nie było wręcz zasięgu systemu radiowego, bądź był minimalny (strefa odsiarczania spalin, tereny pod ziemią czy na peryferiach). Taki stan rzeczy negatywnie wpływał na bezpieczeństwo zakładu i pracowników, a także wydajność pracy.

Po przetestowaniu kilku różnych rozwiązań zdecydowano o zastosowaniu cyfrowego systemu łączności radiowej MOTOTRBO, natomiast sam proces wdrożenia przeprowadziła firma DCRS.


Wykorzystano  system MOTOTRBO Linked Capacity Plus. Jest to efektywne, skalowalne rozwiązanie cyfrowego systemu trankingowego z możliwością wykorzystania na rozległym obszarze, które rozszerza przepustowość systemu komunikacyjnego MOTOTRBO (bez konieczności dodawania nowych częstotliwości). Dzięki zaawansowanemu oprogramowaniu repeatera system Linked Capacity Plus umożliwia pracownikom rozmowy (w tym połączenia do wszystkich, a więc komunikację z całym personelem w tym samym czasie), a także używanie aplikacji danych, jak np. wiadomości tekstowych. Przepustowość nowego systemu jest pięć razy większa niż wcześniej działającego systemu analogowego.

Firma DCRS zainstalowała cztery przemienniki DR3000 (pracujące w trybie Linked Capacity Plus) z ośmioma kanałami głosowymi w głównym obszarze pracy, natomiast w strefie odsiarczania spalin (gdzie łączność wykorzystuje się mniej intensywnie) zostały zainstalowane kolejne dwa przemienniki z czterema kanałami. Uzyskano 100% pokrycie zasięgiem radiowym w miejscu gdzie wcześniej nie było go w ogóle.

 

rugelypower-mototrbo-radio-system

„Czuliśmy, że każdy powinien mieć radiotelefon. To była decyzja bezpieczeństwa” - powiedział Brian Allt, inżynier utrzymania wsparcia technicznego. Do elektrowni w Rugeley dostarczono następujące radiotelefony MOTOTRBO:


- przewoźne/bazowe DM4600 (dyspozytornia),
- 153 radiotelefony noszone DP4601 (personel),
- 35 radiotelefonów noszonych DP4801 posiadających pełną klawiaturę i możliwość łatwej obsługi wiadomości tekstowych (kadra zarządzająca wyższego szczebla).


Radiotelefony nasobne DP4601 i DP4801 zapewniają transmisję głosu i danych z funkcją inteligentnej głośności (Intelligent Audio) dostosowującej głośność połączenia do warunków otoczenia. W każdym radiotelefonie zaprogramowany jest kanał ratunkowy, a urządzenia posiadają funkcję wspomagającą bezpieczeństwo (lone worker) - co 30 minut generowany jest alarm, a w przypadku braku reakcji pracownika alert jest wysyłany do dyspozytorni i otwierany jest kanał. Osoby zarządzające lub dyspozytorzy mogą też, w sytuacjach awaryjnych, przerwać wszystkie połączenia. Do dyspozycji pracowników pozostaje również przycisk bezpieczeństwa, po wciśnięciu którego dyspozytornia zawiadamiana jest o potencjalnym niebezpieczeństwie. Wyświetlacz radiotelefonu pokazuje identyfikator rozmówcy i sygnalizuje otwarcie kanału ratunkowego, tak więc pracownicy mają informację o połączeniu kluczowym dla bezpieczeństwa innych osób.

Podstawowe korzyści z zastosowania nowego systemu łączności to zapewnienie zasięgu na całym obszarze w niebezpiecznym środowisku pracy (gdzie łączności nie było w ogóle), a także możliwości natychmiastowej komunikacji oraz przekazywania informacji o zagrożeniach – co poprawia operacyjność elektrowni i bezpieczeństwo personelu.Źródło: motorolasolutions.com Fot.: https://www.flickr.com/photos/williamhook/ (na licencji CC BY-NC-ND 2.0)