Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Radiodata dostarcza sieć DMR Tier III dla usług komunalnych w Niemczech


Firma Radiodata zrealizowała dostawę i instalację nowego systemu radiowego, opartego na standardzie DMR Tier III, dla działającej w kraju związkowym Nadrenia Północna-Westfalia spółki komunalnej Stadtwerke Bielefeld.


dmr-tier-iii-radiodata-pmrexpo-2012

„Niezależnie od zabezpieczania komunikacji przez naszych serwisantów pracujących w terenie podczas sytuacji kryzysowych lub poprawiania naszej efektywności operacyjnej w codziennym działaniu, szukaliśmy elastycznego i niezawodnego systemu radiowego w celu zapewnienia łączności na całym obszarze świadczenia usług” - stwierdził Joachim Licht, kierownik projektu w Stadtwerke Bielefeld.

 

„Szczególny nacisk położono na otrzymanie elastycznego systemu, który technicznie oferuje rezerwę do wzrostu usług, które zamierzamy wykorzystywać w przyszłości. Ważne było, że osiągalne są nie tylko dzisiejsze wymagania dotyczące zmiennych trybów połączeń, takich jak indywidualne, grupowe, emergency, rozgłoszeniowe,  szukaliśmy również - do wykorzystania w przyszłości - rozwiązania z roamingiem, spójności z naszym systemem prywatnej automatycznej centrali telefonicznej (PABX) i szyfrowania interfejsu radiowego, a także trybów danych, takich jak tekst i status.”

Wymagania systemowe i specyfikacje zostały zdefiniowane poprzez pracę zespołową. Pracownicy Stadtwerke z eksploatacji sieci, obsługi floty pojazdów, elektrowni, dostawcy usług telekomunikacyjnych BITel, usług IT i innych działów, uczestniczyli i wspierali projekt od koncepcji do ostatecznej akceptacji.


Stadtwerke nie tylko używa nowych stacji dyspozytorskich z lokalizacją GPS w razie połączenia alarmowego, firma stosuje również 256 bitowe szyfrowanie głosu w interfejsie radiowym za pomocą symetrycznego szyfru blokowego AES (Advanced Encryption Standard), jak również połączenia szyfrowane IP pomiędzy centralą i stacją bazową.


System składa się ze stacji z jedną i dwoma częstotliwościami nośnymi dla zwiększenia pojemności w wybranych obszarach o większym natężeniem ruchu. Stacje ruchome umożliwiają połączenia dupleksowe, tak jak w standardowym systemie telefonii we wszystkich komórkach radiowych. Brama DECT umożliwia ekipom terenowym zostawienie swoich samochodów lub ciężarówek, a mimo to wciąż są w stanie komunikować się w pobliżu pojazdu, unikając czasochłonnego przemieszczania się tam i z powrotem. Korzystanie z ruchomych stacji umożliwiło Stadtwerke stosowanie mniejszej ilości stacji bazowych w wymagającej topografii. Dodatkowo na wybranych obszarach są używane przenośne radiotelefony.

 

Źródło: radiodata.biz