Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Rynek radiowej łączności profesjonalnej warty 15,65 miliarda dolarów do 2020

 

W nowym raporcie przygotowanym przez firmę MarketsandMarkets określono globalny trend branży i prognozy do 2020 roku. Szacuje się, że rynek ruchomych radiotelefonów lądowych (land mobile radios - LMRs) wzrośnie z 7,52 miliardów w 2014 do 15,65 miliardów USD do 2020 roku, przy skumulowanym rocznym wskaźniku wzrostu równym 13,09% od 2015 do 2020 roku. Przewiduje się w ciągu najbliższych 5 lat wzrost rynku, wraz ze zwiększającym się popytem na niedrogie i niezawodne systemy komunikacji oraz przechodzeniem z łączności analogowej do cyfrowej.

 

 Icom-analog-radio

Raport ma na celu oszacowanie wielkości i potencjału przyszłego wzrostu branży radiotelefonów LMRs w różnych segmentach takich jak technologia, przemysł, standard i geografia. Za rok odniesienia przyjęto 2014, a wielkość rynku jest prognozowana od 2015 do 2020 roku.


Oczekuje się, że od 2015 do 2020 roku cyfrowe radiotelefony LMRs będą mieć największy udział w rynku i go zdominują ze względu na rosnące zapotrzebowanie na produkty cyfrowe, które są rozwiązaniami efektywnymi i lepiej, w porównaniu do technologii innych radiotelefonów LMRs, wykorzystują widmo radiowe. Ten segment ma zdominować globalny rynek radiotelefonów LMRs pod względem dostaw i całkowitego przychodu do roku 2020.

Głównymi czynnikami, które ograniczają wzrost globalnego rynku są niedobory widma radiowego, ograniczona pojemność kanału i wysokie koszty wykorzystania nowych technologii w radiotelefonach. Obecnie koszt widma radiowego dla nowego systemu łączności jest prawie równy kosztowi nowego systemu, ale uzyskanie pozwolenia radiowego od organów regulacyjnych jest dla operatorów trudnym zadaniem.

Główni producenci na rynku radiotelefonów LMR, jak m.in. Motorola Solutions, Sepura PLC, Hytera i Simoco, aby zaspokoić potrzeby rynku, przyjęli różne strategie - takie jak: rozwój nowych produktów, fuzje, partnerstwa, współprace czy ekspansje działalności gospodarczych.

W okresie objętym prognozą branża bezpieczeństwa publicznego ma stanowić największy udział w rynku. Przewiduje się, że w najbliższych 5 latach liczba sprzedawanych radiotelefonów będzie się zwiększać ze względu na rosnące zapotrzebowanie w branżach, w których jest duża potrzeba krytycznej transmisji informacji, takich jak organy ścigania, służby ratunkowe i medyczne.

W latach 2015 -2020 największy udział i dominacja w rynku ma przypaść Ameryce Północnej w związku z obecnością wielu dostawców sprzętu radiotelefonicznego. Region Azja-Pacyfik (APAC) oferuje potencjalne możliwości wzrostu dzięki liberalizacji sektora radiokomunikacyjnego.

Źródło: http://www.marketsandmarkets.com/