Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Francja przydziela pasmo 700 MHz dla służb bezpieczeństwa publicznego

 

Francja przeznaczyła dwa wycinki widma radiowego po 5 MHz i dwa po 3 MHz w paśmie 700 MHz dla sieci LTE służb ochrony ludności i reagowania kryzysowego PPDR (Public Protection and Disaster Relief) – powiedział urzędnik francuskiego MSW. Decyzja o przydziale pasm 698-703 / 753-758 MHz i 733-736/788-791 MHz została uchwalona, ale zostanie wprowadzona w czerwcu 2019. W przyszłości planowane jest również wyznaczenie fragmentu pasma 400 MHz na potrzeby francuskich służb.

 

 francja-uzytkownik-tetrapol

 

Decyzja premiera ma przyczynić się do uwzględnienia innych ministerstw, takich jak sprawiedliwości, finansów/celnego, obrony i zdrowia, a także kilku kluczowych operatorów infrastrukturalnych, którzy wniosą wkład do misji PDPR. W trakcie okresu przejściowego do 2019, Francja planuje uzyskać zwolnienia z krajowych usług radionadawczych, aby rozwijać sieci taktyczne – zwane „bubbles” - lub małe sieci eksperymentalne w niektórych obszarach geograficznych.

 

„Obecnie trwają dyskusję w celu zdefiniowania prawnych, ekonomicznych i technicznych modeli przyszłej sieci” - stwierdziło francuskie MSW. „Jednakże podstawową zasadą jest czerpanie korzyści z komercyjnego ekosystemu LTE. W związku z tym mamy zamiar oprzeć naszą sieć na technologii LTE (Long Term Evolution) dostosowanej do szczególnych potrzeb szerokopasmowej sieci PPDR”.

 

Francuskie MSW zwróci się z prośbą o dane od branży telekomunikacyjnej, aby dostarczyć odpowiednie informacje o strategii technicznej w perspektywie krótko i średnioterminowej. Na przykład, zapytanie o informacje dotyczące taktycznych sieci (bubbles) pomogło zwrócić uwagę na entuzjazm potencjalnych dostawców ściśle spełniających wymogi 3GPP (Third Generation Partnership Project), ale także rozpoznać kwestie wymagające dalszych prac badawczo-rozwojowych.

 

Do obszarów R&D należą odizolowany interfejs radiowy E-UTRAN dla bezpieczeństwa publicznego (isolated evolved universal terrestrial access network for public safety - IOPS) i tryb łączności w trybie bezpośrednim DMO (Direct Mode Operation). IOPS pozwala stacji bazowej LTE eNodeB pracować bez komunikacji z pozostałą infrastrukturą sieciową i wciąż wspierać usługi naciśnij i mów o znaczeniu krytycznym (mission-critical push to talk – MCPTT). Tryb DMO umożliwia komunikację dwóch urządzeń bez infrastruktury sieci radiowej. To są obszary w których Francja nadal oczekuje szybkiego rozwoju w odniesieniu do zakresu funkcjonalnego objętego standardami 3GPP.

 

Technologia TETRAPOL jest używana we Francji w sieciach dla usług głosowych o znaczeniu krytycznym. Są dwie różne sieci radiowe: Rubis jest siecią w paśmie 80 MHz przeznaczoną dla Żandarmerii, a INPT („Infrastructure Nationale Partageable des Transmissions”) jest wspólną narodową infrastrukturą radiową w paśmie 400 MHz, która służy policji i strażakom. Niektóre elementy architektury są w obu sieciach wspólne.

 

Francuski rząd uważa, że przydział pasma 700 MHz nie będzie wystarczający na zaspokojenie wszystkich krajowych potrzeb szerokopasmowej sieci PPDR. „Naszym obecnym celem strategicznym jest uzyskanie dodatkowych zasobów w paśmie 400 MHz, aby zmniejszyć znacznie wyższe koszty wdrożenia” budowy sieci w paśmie 700 MHz, w celu uzyskania takiego samego zasięgu jak sieć TETRAPOL oraz zapewnienia zasięgu na obszarach o słabym pokryciu – stwierdziło francuskie MSW.

 

„Oczywiście w celu wdrożenia usług w paśmie 400 MHz zostanie zastosowana ta sama technologia LTE” - powiedziało francuskie MSW.

 

Wielosystemowa stacja bazowa Airbus TETRAPOL/LTEW listopadzie ubiegłego roku raport nr 218 Komitetu Łączności Elektronicznej (Electronic Communications Committee - ECC) Europejskiej Konferencji Administracji Poczty i Telekomunikacji (European Conference of Postal and Telecommunications Administrations – CEPT) dotyczył możliwości przydziału widma radiowego w zakresie częstotliwości 400 oraz 700 MHz, w celu wprowadzania szerokopasmowej sieci PPDR w krajach zrzeszonych w CEPT. Raport zaproponował koncepcję „elastycznej harmonizacji”, aby umożliwić skuteczne wdrażanie w ramach CEPT sieci LTE PPDR, a także nie wyznacza w Europie jednego pasma częstotliwości dla tej sieci.

 

Airbus Defence and Space, dostawca sieci TETRAPOL opracował wielosystemową platformę stacji bazowej w paśmie 400 MHz (na zdjęciu obok), która łączy system TETRAPOL z technologią LTE. Podczas spotkania w 2014 roku firma zaproponowała swoją wizję szerokopasmowej migracji dla standardu TETRAPOL.

 

 

Źródło: http://radioresourcemag.com/ Fot.: Airbus