Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

MOTOTRBO w chińskim Departamencie Leśnictwa

 

Departament Leśnictwa w chińskiej prowincji Hunan wdrożył system MOTOTRBO dla komunikacji w czasie rzeczywistym i zwiększenia bezpieczeństwa lasów. Prowincji Hunan ma bardzo bogate zasoby fauny i flory, które są kluczowe dla gospodarki tego regionu. Jednak te rozległe obszary, które stanowią około 60 procent całkowitej powierzchni prowincji, mogą być dość ryzykownym miejscem pracy dla leśników. Pracownicy leśni dysponujący niezawodną komunikacją radiową będą w stanie szybciej i sprawnie reagować na ryzyka związane z zagrożeniem pożarowym.

 

 chiny-lesnictwo-hunan-system-mototrbo

 

Cyfrowy system DMR MOTOTRBO firmy Motorola Solutions integruje radiotelefony z konsolami dyspozytorskimi znajdującymi się w centrum monitorowania. Wykorzystano system IP Site Connect do połączenia odległych lokalizacji radiowych.

 

"Leśnikom zależy na dostępie do jasnych i wiarygodnych informacji," powiedział Michael Jiang,  country manager, Motorola Solutions w Chinach. "Oni muszą pozostać w stałym kontakcie ze swoimi przełożonymi w centrum kontrolnym, którzy na bieżąco kontrolują sytuację w terenie i mogą pomóc zachować najwyższy stopień bezpieczeństwa. Wiedza o lokalizacji współpracowników jest kluczowa dla wszystkich pracowników leśnych, zwłaszcza w sytuacjach krytycznych.

 

 mototrbo-motorola-Chinese-Forestry

 

Zintegrowany system radiowy w prowincji Hunan połączył okoliczne powiaty i miasta. Istotną role odgrywają funkcje redukcji szumów, które doskonale sprawdzają się w hałaśliwym otoczeniu. System umożliwia transmisję danych oraz lokalizowanie radiotelefonów na podstawie sygnałów z odbiorników GPS znajdujących się w radiotelefonach. Dzięki temu można łatwo wskazać miejsce pobytu każdego z użytkowników na mapie cyfrowej wyświetlanej w centrum nadzoru. Krótkie wiadomości tekstowe i automatyczne alarmy mogą być przesyłane między centralną dyspozytornią i użytkownikami znajdującymi się w terenie.

 

"Nowa sieć radiowa Hunan pokrywa swoim zasięgiem cały region, umożliwia strażnikom pracującym na rozległych obszarach zgłoszenie pierwszych oznak pożaru, dzięki czemu można szybko i skutecznie chronić życie ludzkie i zasoby naturalne", powiedział Jiang.W dużych projektach leśnych w chińskich prowincjach Mongolia Wewnętrzna, Hebei, Liaoning, Syczuan i Guangdong firma Motorola Solutions wdrożyła już ponad 5000 radiotelefonów MOTOTRBO.

 

Źródło: newsroom.motorolasolutions.com