Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ansaldo STS i ZTE z sukcesem przetestowały łączność LTE w CBTC


Firma ZTE Corporation, ogłosiła zakończenie testów łączności LTE w systemie kontroli kolejowej CBTC  (Communications-Based Train Control - System sygnalizacji kolejowej, który upraszcza zarządzanie i kontrolę ruchu kolejowego.) Dzięki wykorzystaniu systemu, lokalizacja pociągu jest znana jest o wiele bardziej dokładna niż w przypadku wykorzystania tradycyjnych układów sygnalizacyjnych. Testy zostały przeprowadzone w partnerstwie z Ansaldo STS.

 

 zte-ansaldo-sts-lte-cbtc-test

Ansaldo STS, jedna z czołowych firm na świecie w zakresie zintegrowanych systemów zarządzania kolejowym transportem pasażerskim oraz towarowym dostarczyła niezbędne komponenty systemu CBTC. ZTE dostarczyła kompletną infrastrukturę LTE.


Wynik testu pokazuje, że technologia LTE, wprowadzona przez ZTE spełnia wymogi CBTC. Badania obejmowały takie scenariusze jak: stan normalny, praca awaryjna, załadunek w konfiguracji statycznej oraz dynamicznej. Testy wykazały, że kluczowe wskaźniki wydajności (np. opóźnienia, maksymalna liczba użytkowników, czas włączania oraz wyłączania systemu) są w pełni zgodne z wymaganiami CBTC. W większości przypadków dane systemu CBTC są transportowane przez kolejowy system łączności GSM-R.


Przed przystąpieniem do badań laboratoryjnych, ZTE oraz Ansaldo STS zweryfikowały współpracę CBTC wraz z łącznością LTE w metrze w Hangzhou używając systemu automatycznej kontroli pociągu (ATO – Automatic Train Operation). Weryfikacja ta potwierdziła, że kluczowe wskaźniki wydajności takie jak utraty pakietów danych, opóźniania są w pełni zgodne z wymogami CBTC. Technologia szybkiej transmisji danych LTE co raz bardziej wypiera GSM-R, który lata świetności ma już za sobą.

Źródło: zte.com.cn