Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

System Sepura DMR Tier 2 w Pałacu Blenhmeim w Wielkiej Brytanii


Jednym z ostatnich zadań partnera spółki Sepura, firmy 2826 działającej na terenie Wielkiej Brytanii było wdrożenie systemu Sepura Digital Mobile Radio (DMR) w Pałacu Blenheim. Obiekt ten można zakwalifikować jako światowej sławy posiadłość, która zlokalizowana jest w Blenheim, w hrabstwie Oxfordshie w Anglii. Każdego dnia zwiedzają go tysiące turystów.

 

Blenheim-Palace-Wiki-www


Wdrożenie systemu DMR Tier 2 pomoże personelowi pracującemu na terenie pałacu na jeszcze doskonalszą obsługę zwiedzających. Poprawie ulegnie jakość oraz bezpieczeństwo przekazywanych komunikatów. Zmiana ta pozwoliła na wyeliminowanie starego już, analogowego systemu, który zainstalowany był w obiekcie. Ze względu na ograniczony zasięg oraz ubogą ilość funkcji dotychczasowej infrastruktury, podjęto decyzję o przejściu na DMR Tier 2.


Firma 2826, będąca partnerem Sepura podpisała kontrakt na wdrożenie omawianego systemu. W skład urządzeń wykorzystywanych w instalacji wchodzi: repeater, którego zadaniem będzie zwiększenie zasięgu łączności wokół posiadłości oraz wewnątrz zespołu budynków pałacowych. W celu szybkiego odróżnienia i przydzielenia radia do danej grupy, mają one kolorowe obudowy, co pozwala na jednoznaczną ich identyfikację i przypisanie do konkretnej grupy. Ponadto urządzenia wyposażone są w duże, kolorowe wyświetlacze. W systemie wykorzystywany jest system dyspozytorski, poprzez który administrator może zarządzać systemem komunikacyjnym, nagrywać przesyłane komunikaty, rejestrować połączenia, alarmować a nawet lokalizować poszczególne radiotelefony dzięki wbudowanym odbiornikom sygnału GPS.


„Jesteśmy bardzo zadowoleni z nowego systemu komunikacyjnego Sepura DMR Tier 2 oraz z jakości podejścia firmy 2826 do realizacji zadania montażu tej infrastruktury” – powiedział Heather Carter, szef operacyjny w Blenheim Palace.

 

Źródło: www.sepura.com  Fot: xlibber Wikimedia Commons (na licencji CC BY-SA 3.0)

 

O firmie SEPURA

Sepura - wiodący dostawca radiotelefonów TETRASEPURA jest wiodącym dostawcą na świecie terminali radiowych w standardzie TETRA, oferując bogata gamę produktów przeznaczonych dla sektora publicznego, przemysłu i innych profesjonalnych zastosowań. Założona w roku 2002, ta brytyjska firma  stworzyła wraz z ponad 80 regionalnymi partnerami sieć sprzedaży i serwisu obsługującą rynki ponad 90 krajów. Sepura jest rynkowym liderem w ponad 30 krajach; klienci produkowanych przez firmę produktów to sektor bezpieczeństwa publicznego, wojsko, transport publiczny, lotniska, przedsiębiorstwa użyteczności publicznej oraz firmy handlowe. Sepura oferuje najszerszy zakres produktów TETRA pracujących we wszystkich infrastrukturach systemu TETRA. Obecnie firma rozszerzyła portfolio swoich produktów o standard DMR, aplikacje dyspozytorskie i infrastrukturę radiową.