Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Innowacyjna kamera dla służb od Motorola Solutions


Motorola Solutions zaprezentowała dedykowaną kamerę dla służb bezpieczeństwa publicznego. Innowacyjne rozwiązanie polega na umieszczeniu w jednej, wspólnej obudowie trzech elementów: kamery, mikrofonu i głośnika. Jest to odzew firmy Motorola Solutions na zapotrzebowanie rynkowe na tego typu urządzenia nasobne. Jak dotychczas jest to pierwsze i jedyne rozwiązanie „trzy w jednym”, pozwalające na jednoczesną obsługę radiotelefonu, obróbkę i zapis materiału wizyjnego.

 

Motorola-Solutions-Si500


Obserwowane obrazy są rejestrowane w chmurze sieciowej, co stanowi najbezpieczniejszą i jednocześnie najtańszą metodę zapisu materiałów wizyjnych w stosowaną systemach bezpieczeństwa publicznego. W ten sposób zapewniona jest nie tylko komunikacja głosowa z funkcjonariuszami, powstaje także możliwość przekazywania obrazów oraz wysyłania raportów alarmowych za pośrednictwem radiotelefonu. Umieszczenie kamery, mikrofonu i głośnika we wspólnej obudowie oraz zapis materiału wizyjnego w chmurze sieciowej pozwala na łatwiejsze niż dotychczas gromadzenie materiału dowodowego i przyczynia się do usprawnienia pracy służb bezpieczeństwa publicznego.


Tworzenie, gromadzenie i obróbka materiału wizyjnego o charakterze dowodowym stało się powszechne. Stosowanie kamer nasobnych zostało zaakceptowane zarówno przez agencje zajmujące się utrzymywaniem bezpieczeństwa publicznego, jak i przez obywateli którym te agencje służą. Jak dotychczas zapis i przechowywanie dużych ilości danych cyfrowych pochodzących z kamer nasobnych było kosztowne i stanowiło poważny problem techniczny.

 


Firma Motorola Solutions zaproponowała innowacyjne rozwiązanie tego problemu. Zastosowanie inteligentnego interfejsu Si500 i kamero-mikrofono-głosnika Si300 VSM pozwoliło na zmniejszenie liczby urządzeń, stanowiących niezbędne wyposażenie funkcjonariuszy podczas patroli. Ponadto zastosowanie “CommandCentral Vault,” czyli nowego, działającego w chmurze sieciowej systemu służącego do rejestracji i przechowywania danych cyfrowych, spełniającego wymagania Criminal Justice Information Services (CJIS) znacznie ułatwi gromadzenie i zarządzanie materiałem dowodowym oraz obniży koszty operacyjne.


„Obraz mówi znacznie więcej niż przekaz słowny, to jest szczególnie istotne w naszym zawodzie,” powiedział David DeBaufer, wysoki oficer policji w Illinois, którego podwładni zostali właśnie wyposażeni w urządzenia Si500 i Si300 VSM. “Umieszczenie kamery we wspólnej obudowie z mikrofono-głośnikiem przyczyniło się do ułatwienia pracy funkcjonariuszom, gdyż w ten sposób mają mniej urządzeń do obsługi.”


„Po każdym incydencie czy wypadku, który nie został zarejestrowany przez kamery okazuje się, że przypadkowi przechodnie różnie interpretują wydarzenia, których byli świadkami,” powiedział Keith Zupec, wysoki oficer policji. “Obecnie mamy możliwość zapisu obrazów z miejsc zdarzeń, po ich obejrzeniu oficerowie śledczy będą mogli szybciej i skuteczniej tworzyć raporty, gdyż w ten sposób można uściślić wiele szczegółów.”

 


Innowacyjne urządzenia Si500 VSM i Si300 produkowane przez firmę Motorola Solutions realizują funkcje komunikacji głosowej, tworzenia i transmisji obrazów, zarówno nieruchomych jak i ruchomych oraz mogą być wykorzystane do przesyłania raportów ostrzegawczych. Bruce Brda, szef działu produktowego w firmie Motorola Solutions komentuje to w taki sposób: „Przekonstruowaliśmy produkowane dotychczas kamery nasobne, dodaliśmy do nich mikrofony i głośniki oraz rozbudowaliśmy oprogramowanie. Oferowany przez nas system obróbki materiału wizyjnego jest bardzo łatwy w użyciu. Nasze innowacyjne rozwiązania ułatwiają pracę osobom stojącym na straży prawa, gdyż pozwalają na tańsze, łatwiejsze i szybsze gromadzenie cyfrowego materiału dowodowego.”


Skuteczne wykorzystanie dźwięku i obrazu
Kompaktowe urządzenie nasobne Si500 VSM znacznie rozszerza możliwości wykorzystania radiotelefonów Motorola Solutions z serii APX™. Lekka i zwarta konstrukcja oraz innowacyjne rozwiązania technologiczne pozwoliły na uzyskanie następujących cech użytkowych:

  • Obiektyw użyty w urządzeniu Si500 VSM może być dowolnie odchylony o kąt 2100 co pozwala na optymalizację pola widzenia niezależnie od tego w jaki sposób urządzenie jest przytwierdzone do umundurowania funkcjonariusza. Użytkownicy mogą korzystać z urządzenia zarówno z wyświetlaczem skierowanym do przodu jak i do tyłu.
  • W urządzeniu Si500 VSM wykorzystany został nowy, adaptacyjny system dźwiękowy, pozwalający na automatyczne dostosowanie parametrów toru akustycznego do warunków środowiskowych oraz do sposobu w jaki użytkownik przytwierdził to urządzenie do umundurowania. Dzięki zastosowaniu pięciu zintegrowanych mikrofonów oraz głośnika o nominalnej mocy 0,5 W uzyskana została taka sama jakość dźwięku jak w przenośnych radiotelefonach APX™ 6000.
  • Zintegrowane łącze Wi-Fi radykalnie przyspiesza wysyłkę strumieni multimedialnych oraz umożliwia szybką, niezauważalną dla użytkownika aktualizację oprogramowania układowego.
  • W urządzeniu Si500 VSM zastosowany został pełnoekranowy wyświetlacz z osłoną z hartowanego szkła. Intuicyjny interfejs użytkownika udostępnia na trzech panelach tylko te informacje, które są w danej chwili istotne. Użytkownicy mają możliwość wyboru kanałów i grup rozmównych, obserwacji zapisanych materiałów wizyjnych i zdjęć, wstawiania znaczników w materiał wizyjny oraz odsłuchu zapisanych materiałów dźwiękowych.

Rewolucyjne ułatwienia w gromadzeniu materiału dowodowego
CommandCentral Vault jest aplikacją działającą w chmurze sieciowej, umożliwiającą bezpieczne gromadzenie, przeglądanie, segregowanie i udostępnianie materiałów dowodowych. Aplikacja może być najskuteczniej wykorzystana przy współpracy z urządzeniami z serii Si VSM, może być także wykorzystana oddzielnie, gdyż pozwala na gromadzenie materiałów dowodowych uzyskanych z użyciem dowolnych innych urządzeń. System zapewnia pełne bezpieczeństwo na każdym etapie transmisji i obróbki cyfrowych materiałów dowodowych, a także likwiduje wszelkie zagrożenia związane z nieautoryzowanym wyciekiem danych podczas śledztwa.


Ponadto system CommandCentral Vault:

  • Umożliwia skuteczne wyszukiwanie materiałów dowodowych, tworzenie opisów i recenzji oraz prowadzenie innych działań na materiale dowodowym, dzięki czemu można ograniczyć czas i koszty prac biurowych.
  • Umożliwia automatyczną korektę zgromadzonych materiałów, by ułatwić agencjom odpowiedzialnym za bezpieczeństwo publiczne zacieranie danych, umożliwiających identyfikację wybranych osób. Zamiast skrupulatnie tracić czas i pieniądze na przeglądanie materiału wizyjnego klatka po klatce, agenci będą mogli zaznaczyć wybrane obiekty, takie jak twarze ludzkie czy tablice rejestracyjne samochodów i automatycznie zamazać je w całym materiale wizyjnym.
  • Umożliwia lepszą współpracę z instytucjami cywilnymi i społecznymi odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo. System pozwala na łatwe zarządzanie zgromadzonymi materiałami i ich udostępnianie na żądanie instytucji cywilnych.

 

Partnerem firmy Motorola Solutions w działaniach zmierzających do wykorzystania w systemie CommandCentral Vault najnowszych osiągnięć technologicznych jest firma Adobe. Funkcje zarządzania materiałem wizyjnym, przepływem informacji oraz uprawnieniami dostępu do materiałów cyfrowych wykorzystywane w systemie Adobe Marketing Cloud stanowią kreatywne narzędzia w systemie Adobe Creative Cloud. W połączeniu z wiedzą na temat problemów dotyczących bezpieczeństwa publicznego jaką dysponuje firma Motorola Solutions, system CommandCentral Vault jest stale doskonalony, dzięki czemu znacznie zmniejsza pracochłonność i koszty działań związanych z porządkowaniem materiałów dowodowych.