Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

XEBRA - wojskowa łączność satelitarna od Airbus


Firma Airbus Defence and Space uruchomiła XEBRA (czyt. zebra), czyli nową usługę wojskowej łączności satelitarnej działającą w oparciu o satelity systemu Skynet. Będzie się ona działać z terminalem HM300 firmy Hughes działającym w paśmie X o masie około 5,1 kg, który może być przenoszony w plecaku.

 

hughes-defence-space-terminal-satelitarny

 

Sieć Skynet składa się z 8 satelitów i segmentu naziemnego. Jest to jedyny na świecie system wojskowej łączności satelitarnej należący do operatora komercyjnego. Skynet zapewnia niezawodna kodowaną łączność w paśmie X, które jest odporne na interferencję sygnału przez opady deszczu i zarezerwowane przede wszystkim do użytku wojskowego i rządowego. XEBRA nadaje się idealnie do zdalnej kodowanej transmisji wideo. Kompaktowy, lekki terminal zaprojektowany we współpracy z Hughes Network Systems może być przenoszony w plecaku i doskonale sprawdza się w misjach, które wymagają łączności podczas postojów


Sprzęt zasilany jest przez standardowe wojskowe akumulatory i może być używany do transmisji wideo w czasie rzeczywistym za pośrednictwem bezpiecznego pasma X. Do namierzania sygnałów służy panel LCD oraz regulowany statyw, pozwalający utrzymywać kontakty z satelitą także w niesprzyjających warunkach pogodowych np. w czasie deszczu lub silnego wiatru. Sprzęt działa bezproblemowo przy prędkości wiatru dochodzącej do 40 km/h, w temperaturze od –20ºC do 55ºC, na wysokości do 3050 m. Terminal zaprojektowano we współpracy z Hughes Network Systems LLC.

W ramach umowy Skynet PFI (Private Finance Initiative), Airbus Defence and Space zapewnia łączność przy użyciu tego systemu na potrzeby brytyjskiego Ministerstwa Obrony. Umowa pozwala także na korzystanie z tego wojskowego systemu łączności satelitarnej i przekazywanie danych partnerom z  NATO i innym państwom–sojusznikom.

 

Źródło: airbusdefenceandspace.com

 

O Airbus Defence and Space
Airbus-defence-and-space-logoAirbus Defence and Space logoAirbus Defence and Space to dział Grupy Airbus utworzony przez połączenie firm Cassidian, Astrium i Airbus Military. Jest największym w Europie przedsiębiorstwem zajmującym się obroną i przemysłem kosmicznym, drugim największym na świecie w przemyśle kosmicznym i znajduje się w czołowej dziesiątce firm w światowym przemyśle obronnym. Zatrudnia około 40 tysięcy pracowników, którzy wypracowują roczne przychody w wysokości około 14 mld euro.