Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

CML wprowadza kolejny chipset do obsługi standardu DMR

 

Firma CML Microcircuits wprowadziła swój kolejny zestaw układów scalonych do obsługi łączności radiowej w standardzie DMR. Zestaw obejmuje odbiornik o bezpośredniej przemianie z demodulatorem kwadraturowym CMX994A i programowalny procesor radiowy CMX7341.

 

Chipset CMX994 + CMX7341

 

Chipset CMX994A+CMX7341 pozwala szybko i tanio realizować urządzenia radiowe DMR o wysokim stopniu zintegrowania, co z kolei umożliwia szybkie wprowadzanie nowych produktów na rynek.

 

Procesor CMX7341, będący następcą CMX7131 i CMX7141, jest uniwersalnym układem przetwarzającym sygnał radiowy w paśmie podstawowym (ang. baseband). Pobiera spróbkowany sygnał I/Q z demodulatora kwadraturowego, dając na wyjściu sygnał do wzmacniacza audio oraz moduluje sygnał pochodzący z wejścia mikrofonowego.

 

CMX994A to z kolei demodulator kwadraturowy pracujący w zakresie od 100 do 1000 MHz, zawierający m.in. szerokopasmowy, niskoszumny wzmacniacz wejściowy i układ PLL. Od poprzedniej wersji, CMX994, różni się dodatkowym trybem niskiej mocy.

 

Obsługa standardu DMR jest realizowana w CMX7341 przy pomocy tzw. obrazu funkcji (Function Image™), który stanowi element autorskiej technologii FirmASIC firmy CML. Obraz funkcji to plik binarny rekonfigurujący obwody logiki programowalnej zintegrowane wewnątrz układu scalonego. Plik ten wczytuje się z mikrokontrolera sterującego lub zewnętrznej pamięci EEPROM podczas inicjalizacji urządzenia. W ten sposób procesor może modulować i demodulować nie tylko sygnał radiowy w standardzie DMR lecz także dPMR i sygnał analogowy. Producent planuje także dodanie do CMX7341 obsługi protokołu NXDN (starsze układy CMX7131/7141 już go obsługują)

 

Najnowszy obraz funkcji 7341FI-2.x wspiera standard ETSI DMR Tier 1/2/3 łącznie z warstwą fizyczną i warstwą łącza danych oraz wokoderem AMBE+2. Możliwa jest także współpraca ze sprzętowym wokoderem AMBE+2.

 

Źródło: wireless-mag.com