Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Nowa seria radiotelefonów MOTOTRBO Motoroli usprawni łączność w kopalniach

 

Melbourne, Australia – 9 lipca 2012 r. – Motorola Solutions wprowadziła nową serię ręcznych i przewoźnych radiotelefonów, MOTOTRBO 4000. Przenosi ona łączność w kopalniach na zupełnie nowy poziom. Sektor wydobywczy skupia się na bezpieczeństwie ludzi i wydajności produkcyjnej, a te radiotelefony, ze swoją ulepszoną jakością dźwięku i jednoprzyciskową obsługą, zostały specjalnie zaprojektowane tak, aby sprostać wymaganiom przemysłu wydobywczego oraz poszukiwawczego. Nowa seria posiada zintegrowany odbiornik GPS służący do ustalania położenia pracowników w celu zwiększenia ich bezpieczeństwa oraz usprawnienia zarządzania zasobami ludzkimi. Seria MOTOTRBO 4000 ma także inne zalety, z których skorzystają klienci z obszaru służb publicznych, produkcji, edukacji, służby zdrowotnej oraz usług.

 

Nowe radiotelefony stanowią część wiodącego w branży katalogu produktów oraz rozwiązań MOTOTRBO i dołączają do rosnącej rodziny urządzeń o różnorodnym formacie i funkcjach.

 

MOTOTRBO zapewnia wybitną jakość głosu, wydłużony czas pracy na bateriach, zwiększoną pojemność sieci oraz jeden z największych w branży środowisk programowania dla aplikacji. Ponadto, platforma MOTOTRBO spełnia wymagania dotyczące zawężania pasma (narrowbandingu) amerykańskiej komisji FCC oraz światowe wymogi dotyczące łączności cyfrowej.

 

Radiotelefon Motorola DP4600

 

Kluczowe informacje na temat serii DP 4000 / DM 4000

  • Radiotelefony profesjonalne z serii DP 4000 i DM 4000 zostały skonstruowane tak, aby wytrwać w najcięższych warunkach i są dostępne zarówno w wersji z pełną klawiaturą oraz kolorowym wyświetlaczem, jak i w wersji pozbawionej wyświetlacza. Bazują one na bardzo udanej serii MOTOTRBO 3000, lecz cechują się dodatkowymi ulepszeniami, takimi, jak pięcioliniowy kolorowy wyświetlacz umożliwiający łatwe odczytywanie pozycji menu oraz wiadomości tekstowych oraz innowacyjny tryb dzień/noc ustawiający podświetlenie ekranu i ikon tak, aby zapewnić lepszą czytelność w jasnym i ciemnym otoczeniu.
  • Radiotelefony z serii 4000 posiadają jedyną w swoim rodzaju funkcję Intelligent Audio, automatycznie ustawiającej poziom głosu w zależności od tego, czy użytkownik znajduje się w cichym, czy głośnym otoczeniu.
  • Posiadają również ulepszone funkcje takie, jak komunikaty głosowe informujące o zmianie kanału lub strefy oraz jednoprzyciskową nawigację zapewniającą łatwy dostęp do funkcji – szczególnie istotne w nagłych wypadkach.
  • Zintegrowane funkcje GPS oraz samotnego pracownika / alarmu o braku ruchu (man-down) pomagają organizacjom lokalizować górników i lepiej zarządzać pracą.
  • Zintegrowany interfejs Bluetooth pozwala bezprzewodowo podłączać akcesoria audio bez konieczności stosowania adaptera. Motorola Solutions oferuje jedyne w swoim rodzaju zestawy słuchawkowe Operations Critical Wireless zaprojektowane specjalnie z myślą o użytkownikach ruchomej łączności radiowej i pozwalające pracownikom na bardziej dyskretną i mobilną łączność. Nowe radiotelefony wspierają także transmisję danych poprzez Bluetooth, pomiędzy radiotelefonem a zewnętrznym urządzeniem, takim jak czytnik kodów kreskowych, komputer przenośny lub przenośna drukarka.
  • Poza akcesoriami Bluetooth, seria MOTOTRBO 4000 oferuje również bogaty zestaw jedynych w swoim rodzaju akcesoriów audio IMPRES, baterii, ładowarek, mikrofonogłośników i akcesoriów do noszenia radiotelefonów.
  • Seria MOTOTRBO 4000 obsługuje jeden z największych w branży zestawów aplikacji do transmisji danych, obejmujący kontrolę czasu pracy, wiadomości e-mail, alarmy o braku ruchu, telefonię i aplikacje dyspozytorskie.
 

Ponadto, Motorola ogłosiła wprowadzenie Linked Capacity Plus, systemu klasy podstawowej oferującego w opłacalnej cenie łączność głosową i transmisję danych dla przemysłu wydobywczego. Wykorzystuje on zaawansowane oprogramowanie do repeaterów i jest dostępny w konfiguracjach jednokomórkowych i wielkoobszarowych. Linked Capacity Plus umożliwia zapewnienie łączności na szerokim obszarze dzięki połączeniu poszczególnych komórek przez protokół IP, co daje znacznie większą pojemność, niż w przypadku analogowych systemów konwencjonalnych.

 

System ten wspiera do 12 kanałów rozmównych na komórkę. Co więcej, pozwala także na skonfigurowanie do sześciu dedykowanych kanałów transmisji danych na komórkę, integrując łączność głosową z aplikacjami takimi, jak usługi lokalizacji oparte o GPS, przesyłanie wiadomości tekstowych i telemetrię. W jednym systemie Linked Capacity Plus może być do pięciu komórek. Istniejące systemy MOTOTRBO mogą być łatwo zaktualizowane do Linked Capacity Plus, tak więc przedsiębiorstwa mogą sprostać rosnącym potrzebom na łączność, wykorzystując istniejący sprzęt.

 

Neale Joseph, główny menedżer ds. klientów strategicznych w australijskiej i nowozelandzkiej filii Motorola Solutions, powiedział: „Ruchoma łączność radiowa w kopalniach jest rzeczą krytycznie ważną, nie tylko dla bezpieczeństwa pracowników, lecz również dla produktywności całego zakładu. Seria ręcznych i przewoźnych radiotelefonów MOTOTRBO 4000 czyni łączność łatwiejszą oraz podnosi standard higieny i bezpieczeństwa pracy. Łatwość ich użytkowania – na przykład możliwość usłyszenia radiotelefonu w głośnym otoczeniu i łatwe do zlokalizowania przyciski sterujące – może ocalić życie w krytycznych sytuacjach.”

 

 

Źródło: mediacenter.motorolasolutions.com