Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

ICOM wprowadza iskrobezpieczne radiotelefony dPMR

 

Firma ICOM wprowadziła do sprzedaży nowe radiotelefony dPMR dopuszczone do stosowania w środowiskach zagrożonych wybuchem. Urządzenia z serii IC-F3202DEX posiadają certyfikaty ATEX oraz IECEx oraz stopień ochrony IP67, pozwalające na ich użytkowanie w branży chemicznej, naftowej i górniczej . Radiotelefon jest kompatybilny z IDAS i NXDN.

 

Icom-Atex-dPMR-radiotelefon-IC-F3200DEX

 

Nowe radiotelefony Icom to IC-F3202DEX na pasmo VHF (136–174 MHz) i IC-F4202DEX pracujący w paśmie UHF (350–400, 400–470, 450-520 MHz) oraz ich eksportowe odpowiedniki (różnią się m.in. wartością dewiacji w emisji analogowej): IC-F3203DEX i IC-F4203DEX. Wszystkie te urządzenia są zgodne ze standardem dPMR, w tym także dPMR Mode 2, czyli zapewniają łączność w sieciach wielostrefowych posiadających infrastrukturę. Mogą też pracować z analogową modulacją FM wraz z obsługą selektywnych wywołań 5-Tone, 2-Tone, CTCSS i DTCS.

 

Urządzenia pozwalają na korzystanie z funkcji takich, jak: wywołania grupowe, indywidualne i alarmowe, cyfrowy skrambler, zdalne blokowanie/odblokowywanie (kill/stun/revive), nasłuch otoczenia, identyfikacja nadawcy (PTT ID), sygnalizowanie dostępności, voting (tylko w dPMR Mode 2) samotny pracownik (lone worker) i alarm upadkowy (man-down). Można w nich zaprogramować do 16 kanałów.

 

Dzięki litowo-jonowemu akumulatorowi BP-277EX o pojemności min. 1800 mAh (typ. 1900 mAh) czas pracy radiotelefonów wynosi 19,5–21 h (w cyklu 5:5:90 z włączonym oszczędzaniem energii). Ich maksymalna moc nadawcza wynosi 1 W.

 

Na obudowie umieszczono potencjometr do regulacji głośności, przwełącznik do wyboru kanału, przycisk PTT oraz trzy programowalne przyciski. Opcjonalnie można dokupić mikrofonogłośnik HM-203EX o stopniu ochrony IP67 i szybką ładowarkę.

 

Zachęcamy do pobrania broszury PDF z pełną specyfikacją radiotelefonu.

 

Źródło: www.icomuk.co.uk