Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Trzy korzyści płynące z zastosowania konsol dyspozytorskich

 

Wiele spośród organizacji i przedsiębiorstw przechodzących na cyfrową łączność radiową ogranicza się jedynie do zakupu ręcznych i przenośnych lub/i stacjonarnych radiotelefonów. Warto zapoznać się z korzyściami, jakie daje uzupełnienie tych urządzeń o jedną lub więcej konsol dyspozytorskich.

 

Przykładowa konsola dyspozytorska

 

  1. Większa produktywność

Konsola dyspozytorska daje operatorowi możliwość jednoczesnego komunikowania się z wieloma osobami w tym samym czasie, w zorganizowany sposób. Nie da się tego osiągnąć, jeśli ma się do dyspozycji wyłącznie radiotelefony ręczne. Poza znacznie wygodniejszym wybieraniem rozmówców i wysyłaniem wiadomości tekstowych, konsola umożliwia również tworzenie tymczasowych grup roboczych — zbiorów kanałów lub grup rozmównych.

Operator może także wizualnie monitorować, a w razie potrzeby nasłuchiwać, komunikację prowadzoną w ramach różnych grup rozmównych/kanałów. Jeśli zostanie zastosowany system rejestracji łączności, użytkownik konsoli dyspozytorskiej zyskuje też dostęp do nagrań aktywności na poszczególnych kanałach. Może więc na przykład odtworzyć usłyszany niedawno komunikat, jeśli nie zdążył zanotować jego treści.

Konsole pozwalają również na jednoczesne komunikowanie się z systemami łączności radiowej pracującymi w różnych standardach (analog/DMR/TETRA itd.) oraz sieciami telefonicznymi.

  1. Zwiększone bezpieczeństwo

W przypadku korzystania z cyfrowego systemu łączności i radiotelefonów wysyłających koordynaty GPS, konsola daje dyspozytorowi możliwość obserwowania na bieżąco lokalizacji członków swojego zespołu, a także informacji dodatkowych, na przykład statusów. Jest to szczególnie istotne, jeśli osoby te pracują w środowiskach niebezpiecznych.

Konsole mogą również pozwalać na zdalne wyłączanie lub permanentne blokowanie terminali, które zostały zgubione/skradzione, bądź uległy awarii i zakłócają łączność w sieci radiowej.

  1. Możliwość usprawniania łączności

Poza realizowaniem bieżącej komunikacji, konsola dyspozytorska pokazuje użytkownikowi zestawienie wykorzystania poszczególnych elementów systemu łączności: zajętości kanałów, liczby zestawionych połączeń i wysłanych wiadomości tekstowych itp. Mając takie informacje, organizacja użytkująca system radiokomunikacyjny zyskuje ogląd na efektywność jego wykorzystania. To ułatwia dokonywanie poprawek przynoszących jeszcze większe korzyści z posiadanego rozwiązania łączności.

 

Źródło: omnitronicsworld.com