Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Szef Motoroli oczekuje podwojenia przychodów ze sprzedaży systemów LTE

 

Zdaniem Grega Browna, dyrektora generalnego firmy Motorola Solutions, w tym roku finansowym nastąpi podwojenie przychodów ze sprzedaży systemów LTE przeznaczonych dla służb bezpieczeństwa publicznego - donosi RadioResource Magazine.

 

 greg-brown-portret-www

 

- Największy wzrost zapotrzebowania na systemy LTE występuje poza granicami USA, zaś wypracowane w ten sposób przychody sumują się z przychodami z rynku lądowych systemów radiokomunikacyjnych - powiedział Greg Brown.

Podczas globalnej konferencji poświęconej miejskim systemom bezpieczeństwa, jaka odbyła się we wrześniu br. w Nowym Jorku, szef Motoroli stwierdził: - Technologia LTE w systemach bezpieczeństwa publicznego zadomowiła się na dobre. Wyjaśnił także, iż dzięki LTE budżet niezbędny do realizacji kontraktu zawartego z Regionalnym Urzędem Komunikacyjnym w Los Angeles (LA-RICS) został ograniczony do około 100 milionów dolarów. Równolegle z systemem LTE na użytek LA-RICS budowany jest nowy system łączności głosowej Project 25 (P25).

 

LEX-Houston-4G-LTE-Public-Safety-Motorola.

 

Ponadto Motorola Solutions dostarcza systemy LTE z przeznaczeniem dla służb bezpieczeństwa publicznego o łącznej wartości kilkuset milionów dolarów dla dwóch odbiorców na Bliskim Wschodzie. W kolejnej wypowiedzi Greg Brown stwierdził, że największe nadzieje na rozwój systemów LTE pokłada poza granicami USA. Podkreślił, że harmonogram działań agencji First Responder Network Authority (FirstNet) przewiduje podjęcie prac nad budową sieci LTE dla służb bezpieczeństwa publicznego dopiero w 2017 roku. - Myślę, że realizacja tych prac na terenie USA będzie przebiegała bardzo wolno, większe możliwości oferują rynki za granicą - powiedział Greg Brown.

- Obecnie systemy bezpieczeństwa publicznego wykorzystujące technologię LTE stanowią jedynie dodatek do lądowych systemów radiokomunikacyjnych - powiedział szef Motoroli. - Należy pamiętać, że to są różne technologie i różne systemy. Sieci lądowe są zawsze gotowe do pracy, nawet w warunkach krytycznych, są niezawodne w działaniu i każdorazowo po wciśnięciu PTT można liczyć na wysłanie zaszyfrowanej informacji głosowej. Tymczasem sieci LTE są przeznaczone do transmisji danych cyfrowych oraz strumieni wizyjnych z kamer. Te dwie sieci wzajemnie się uzupełniają.

Brown wyraził także opinię, że Motorola Solutions jest w stanie zwiększyć swój udział w rynku akcesoriów, w tym nasobnych kamer i innych urządzeń peryferyjnych przeznaczonych do ukrycia w ubraniu. Motorola Solutions stawia na tak zwane inteligentne bezpieczeństwo publiczne, czyli oprogramowanie i urządzenia wykorzystywane podczas dochodzeń policyjnych. Jego zdaniem wartość tego rynku można oszacować na 6 miliardów dolarów, z czego 5 mld przypada na inteligentne oprogramowanie, zaś 1 mld na sieci LTE. Punktem styku dla tak pojmowanych systemów bezpieczeństwa są urządzenia wizyjne.


brazil-2014-rio-army-LTE-lex-wwwRynek bezpieczeństwa publicznego ciągle się kształtuje i obecnie jest podzielony na segmenty. Zdaniem dyrektora Motoroli będzie konsekwentnie wchłaniać kolejne segmenty rynku, poszerzając ofertę na oprogramowanie i urządzenia specjalnego przeznaczenia. W krótkim czasie można się spodziewać dwucyfrowego wzrostu wartości tego rynku. Nie bez znaczenia jest rynek usług. Kwota miliarda dolarów przeznaczona ostatnio przez fundusz Silver Lake na inwestycje związane z bezpieczeństwem publicznym pozwoli firmie Motorola Solutions skupić się na rozwoju rynku usług, a także na analizie fuzji i powiązań firm działających w tej branży.

Greg Brown powiedział, że Motorola Solutions w ciągu ostatnich trzech lat zmniejszyła swoje koszty operacyjne o 525 mln dolarów, z czego 175 mln przypadło na bieżący rok, jednakże przychody pochodzące z implementacji technologii iDEN, które w roku finansowym 2015 wyniosły 100 mln dolarów, zmaleją w kolejnym roku o 40 mln.


W sensie geograficznym największym wyzwaniem jest opanowanie rynku Ameryki Łacińskiej, głównie Brazylii oraz rynku Europy Wschodniej, przede wszystkim Rosji. Motorola Solutions ma liczący się udział w rynku Ameryki Północnej, który uzyskała eliminując swoich najgroźniejszych konkurentów.

Brown stwierdził też, że Motorola Solutions znalazła się wewnątrz złotego trójkąta - inteligentnego wykorzystania kapitału, odpowiedniej struktury kosztów i wzrostu przychodów. Powiedział: - Jestem zadowolony z obecnej pozycji rynkowej naszej firmy. Prowadziliśmy czystą grę i pracowaliśmy bardzo ciężko, aby znaleźć się tu, gdzie teraz jesteśmy.


Źródło: RadioResource Magazine

http://www.mccmag.com#sthash.oB5RVvHr.dpuf