Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

System Icom IP w Sony Centre For The Performing Arts w Toronto


Firma ICOM dostarczyła system radiokomunikacyjny IP Radio do obsługi imprez artystycznych wewnątrz liczącego ponad 3000 miejsc teatru muzycznego Sony Centre For The Performing Arts w Toronto. Innowacyjny system radiowy usprawnia zarządzanie tym prestiżowym obiektem o bogatej historii kulturalnej, w którym od ponad sześćdziesięciu lat odbywają się koncerty, przedstawienia muzyczne i taneczne, a także imprezy rozrywkowe dla rodzin z dziećmi.

 

Sony-Centre-Toronto


W latach 2008–2010 teatr przeszedł gruntowny remont, podczas którego zostało zainstalowane okablowanie strukturalne i stworzona sieć Wi-Fi pokrywająca swoim zasięgiem cały budynek. Cztery lata później zapadła decyzja o wymianie radiotelefonów analogowych, wykorzystywanych dotychczas przez administrację i służby ochrony teatru na nowe, spełniające współczesne wymagania funkcjonalne. Do zarządzania budynkiem o łącznej powierzchni przekraczającej 2300 metrów kwadratowych niezbędne było stworzenie systemu radiokomunikacyjnego docierającego do każdego z pomieszczeń, zaś nowe radiotelefony powinny się odznaczać niezawodnością i trwałością, niezbędną do codziennej, wielogodzinnej eksploatacji.


Przed podjęciem decyzji dotyczącej doboru sprzętu przeprowadzono wiele prób, lecz wszystkie zakończyły się niepowodzeniem. Radiotelefony na pasma VHF i UHF pracujące w trybie bezpośrednim lub z wykorzystaniem przemienników nie zapewniały łączności na wymaganym obszarze, podobnie było z urządzeniami pracującymi w paśmie 900 MHz. Wypróbowane zostały przenośne urządzenia identyfikacyjne, lecz okazały się zbyt trudne w konfiguracji i nie spełniły wymagań funkcjonalnych. Rozpatrywano możliwość wykorzystania aplikacji instalowanych na smartfonach, jednak i ta koncepcja została odrzucona ze względu na żmudną konfigurację i możliwość kradzieży terminali.


Icom-IP-radio-IP100HPo nawiązaniu kontaktu z firmą Icom i uzyskaniu informacji na temat sieciowych radiotelefonów IP100H pracujących z wykorzystaniem bezprzewodowych sieci LAN, administracja Sony Centre zwróciła się do firmy Lakeshore Communications, lokalnego dystrybutora urządzeń Icom, z prośbą o przeprowadzenie prób. Już po pierwszych testach okazało się, że radiotelefony IP100H mogą być wykorzystane w infrastrukturze Wi-Fi zainstalowanej w teatrze, składającej się z 74 punktów dostępowych w topologii mesh. Ponadto radiotelefony Icom spełniały wymagania dotyczące wytrzymałości mechanicznej i odporności na wodę IPX7 stawiane przez Sony Centre.


Instalacja kontrolera IP1000C oraz wprowadzenie do sieci radiotelefonów IP100H nie natrafiło na żadne przeszkody. Punkty dostępowe wykorzystywane przez radiotelefony mogły być łatwo dodawane lub usuwane z sieci radiowej. Ron LeBlanc, technik z firmy Icom Canada Systems powiedział: „Instalacja sieciowego systemu radiokomunikacyjnego w Sony Centre została przeprowadzona szybko i sprawnie, głównie dzięki wysokim kompetencjom pracowników działu IT teatru. Pomoc ze strony dostawcy sprzętu lub oddziału Icom Canada była potrzebna w bardzo ograniczonym zakresie”.


W efekcie, na terenie Sony Centre utworzonych zostało siedem grup rozmówców: gastronomia, konserwacja budynku, obsługa imprez, obsługa wejścia do budynku, produkcja, ochrona i dział biletowy. Dzięki możliwości bezprzewodowego programowania radiotelefonów IP100H i tworzenia nowych grup rozmówców w zależności od aktualnych potrzeb system okazał się łatwy w konfiguracji i wygodny w użyciu. Personel Sony Centre zasugerował zmiany w systemie, które powinny być uwzględnione w kolejnych wersjach oprogramowania układowego, tak by zarządzanie grupami rozmówców stało się jeszcze łatwiejsze. Tym samym system sieciowy Icom spełnił wymagania użytkowe, z którymi nie poradziły sobie radiotelefony pracujące w pasmach VHF/UHF/900 MHz.

Murray Lycan powiedział: „Do wyboru systemu sieciowego Icom skłoniło nas równomierne pokrycie całego obszaru budynku, prosta i elastyczna konfiguracja, łatwość użycia. Inne przedsiębiorstwa mogą skorzystać z naszych doświadczeń i także zainstalować u siebie system radiokomunikacyjny Icom IP Radio".


Źródło: www.icomeurope.com